Jm auto parts oy oravala kokemuksia?

Onko miten asiallista toiminta?
281496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Onko ko firmalla toimilupaa purkaa autoja nurmikolla.kysyn vaan?

Äänestä
  • Antaa ilpolle luun niin on luvat omia se katsoo vieressä nurmikolla kuin purku tapahtuu

    Äänestä

onkohan ympäristötarkastaja lahjottu kanssa luulla.?

1Äänestä
  • Voisko olla että ympäristötarkastaja olisi mainoshahmon kaveri tai vaikka jotain lähempää suhdetta

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Voisko olla että ympäristötarkastaja olisi mainoshahmon kaveri tai vaikka jotain lähempää suhdetta

    kyllä niin sen täytyy olla,muuta selitystä tälle ei ole

    Äänestä

Nykymaailman menossa kaikki voi olla mahdollista.ken tietää?

Äänestä

kuuleman mukaan joku 200000e voipi olla enemmänkin...tuskin ukolta saatu senttiäkään perittyä valtiolle

Äänestä

Kyseinen yritys ei kuulu ennakonperintärekisteriin, mikä kyllä herättää ihmetystä. Tarkastin sekä YTJ:stä että asiakastiedosta.

Googlettakaapa arvon herrasväki tekoälyllä seuraava kappale sanasta sanaan, niin tulee kommentti kuka joutuu pulittamaan verot ostaessaan varaosia !!!

jos autoromuttamo ei kuulu ennakonperintärekisteriin, niin kuka joutuu maksamaan ennakonpidätykset varaosien myyntitapahtumissa

Äänestä

jos vaikka johtaja ite lyhentäää .vai varttuuko että vanhenevat?

Äänestä
  • On se jollain köyhä elämä kun pitää vatvoa täällä muiden asioita ja miettiä onko korvaukset maksettu , mene kysymään häneltä jos noin kiinnostaa 🤣🤣

    Äänestä

Niin miksi ei kuulu ennakkoperintään..tuskin silloin voi autokorjaamonakaan laskuttaa asiakasta tai asiakas joutuu maksaa verot?

Äänestä
  • voipi olla puheenjohtajalla hiukan huonoy,noi luottotiedot nääs?

    Äänestä

Ovat rekisteröineet yrityksen toimialaksi "Autokorjaamo ja autohuolto" sillä PRH:ssä ei ole varmaan mennyt läpi "auton varaosat". Nimittäin olen rekisteröinyt yritykseni JM-Parts toimialalle Auton varaosat (tai ajoneuvojen varaosat). Me toki toimitaan raskaamman kaluston varaosien parissa, mutta joka tapauksessa melkein viikottain tulee meille kyselyitä osista, jotka on tarkoitettu tuolla JM auto Partsille. Ollaan kuitenkin paljon vanhempi yritys, jolla on nettisivut ja google haussa tulee meidän tiedot ensimmäisenä. Olisi tietysti mukavaa, jos ihan rehellisesti rekisteröisi yrityksen sellaiselle toimialalle jota oikeasti tekee, sellaisella tai samankaltaisella nimellä joka ei ole jo samalla toimialalla tomivan yrityksen käytössä.

Äänestä

toivottavasti tilanne korjaantuu tulevaisuudessa!

Äänestä

Minkä ikäistä purkuautoa siällä on vai puretaanko siellä semmoista mikä pitäisi suoraan paalata eikä purkaa

Äänestä

onko ihan rehellistä toimintaa muita alan yrittäjiä kohtaan,miten yleensä annetaan toimia?

Äänestä
  • Hyvinhän ne purkaa

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Hyvinhän ne purkaa

    Facebook:
    VAHVA SUOSITUS Markus on suuri paikallinen hyväntekijä. Hän on mm. ajeluttanut pieniä lapsia avoautollaan jäätelölle.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Facebook:
    VAHVA SUOSITUS Markus on suuri paikallinen hyväntekijä. Hän on mm. ajeluttanut pieniä lapsia avoautollaan jäätelölle.

    Vai oman edun tavottelua

    1Äänestä

joo niin se kertoo

Äänestä

kyllä aivan oikein ei kuulu epr rekisteriin tarvisko kuulua? minkä takia kun myy vain varaosia??

Äänestä

Erittäin hyvä ja osaava palvelut ollut kun joskus käynyt. käsittääkseni lupasiat tiedossa ja menossa koko ajan eteenpäin. Toinen torissa myyvä yritys ei nähtävästi ole ja heillä pihat täynnä romuja myös

Äänestä

Tuolla ei ainakaan rahoitusautoja pureta niinkuin valkealassa.. ihmetellyt miten saavat jatkaa vaikka tuollaista toimintaa.

Äänestä

Ovokon kautta tilannut heiltä osia ja palvelu toiminut hienosti. Varmisti vielä varaosan sopivuuden ennen kauppoja. Ovokossa ymmärtääkseni hänen puheistaan todella tiukat säädökset ketä ottavat myyjiksi sivuille.

Äänestä

En kyllä ymmärrä tuota luottotieto juttua.. nehän pystyy tarkistamaan jokainen ja näyttää yrityksen omistajilla olevan ainakin kaikki kunnossa.

Äänestä

Hienosti pelasi palvelu, hienot tilat kyllä heillä

Äänestä

Todella hyvin toimi palvelut heillä. Osasi neuvoa vielä oikean osan minkä toinen paikka läheltä myi varmasti sopivana…

Äänestä

Tilasin vasta heiltä audiin varaosan. Paketti oli jo samana päivänä tulossa ja sain auton sillä kuntoon. Suosittelen!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko miten asiallista toiminta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu