Onkohan tuo tosi, mitä Keskisuomalaisen kylälehdet uutisoivat, että Ilkka Kanerva olisi ollut lähdesuojan taakse piiloutunut syväkurkku ns. Räsäsen genotrofiini-jutussa.
Asian voisi ymmärtää siten, että kyseessä oli mustamaalauskampanja Esko Ahoa ja tulevia presidentinvaaleja kohtaan.
Tokihan Kanerva tiesi syvän totuuden, mutta olisiko hän ollut kuitenkaan niin tyhmä, että olisi alkanut tuollaiseen kampanjaan ilman todisteita ?
Kohta varmaan väitetään, että Kanerva myös varasti Hiihtoliiton lääkärilaukun, vei sen Ala-Tikkurilan Shellille ja soitti prepaidillä Riku Rantalalle.
Asian voisi ymmärtää siten, että kyseessä oli mustamaalauskampanja Esko Ahoa ja tulevia presidentinvaaleja kohtaan.
Tokihan Kanerva tiesi syvän totuuden, mutta olisiko hän ollut kuitenkaan niin tyhmä, että olisi alkanut tuollaiseen kampanjaan ilman todisteita ?
Kohta varmaan väitetään, että Kanerva myös varasti Hiihtoliiton lääkärilaukun, vei sen Ala-Tikkurilan Shellille ja soitti prepaidillä Riku Rantalalle.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Edelleenkin kaikkialla maailmassa on juridisena ennakkotapauksena tämä Räsänen Yksi.
Jos ilman satavarmoja todisteita syytät jotain urheilijaa dopingista, syyllistyt kunnianloukkaukseen.
Suomi on tässä poikkeus.
Ruotsissa ja Norjassa eletään taas hilpeitä hetkiä, kun suomalaiset tonkivat pesäänsä, jota eivät edes osanneet rakentaa.
Kanervahan muistetaan ns tekstiviestittelyistään lähinnä hienoille daameille, mm Johanna Tukiaiselle.
STTtä johdettiin harhaan. Räsänen ei käyttänyt genotrofiinia. Petäjäniemi vedätti tietoisesti Kanervaa, Kanerva tietämättään Väisästä ja Aatsalo-Sallista.
Kolmista viimeisemmistä arvokisoista Suomi on voittanut yhden mitalin, Lauri Vuorisen pronssin Trondheimistä. Tämä fakta kertoo, että paljastettavaa löytyy ihan muualta.
Äkkiä taas käräjille syyttämään Olli Rauste, Isomettä ja H Kirvesniemi. Tommottinen ex-sekoomuslaisen kunnianloukkaushan vie sekoomukselta vaalivoiton, pressanhommat ja hallituspaikat. Orposta ei niin väliä, sen lahjakkuus pääministerinähän on omin silmin jo nähty. Hahahahahahahahahahahahahahahah,,,,,,
Jos aicar aletaan testaamaan, suomilaiset saavat jälkimitaleja.
Milano-Cortinassakin 0 käryä, testaus on täysin epäuskottavaa.
Eikös niitä näytteitä säilötä 8 vuotta ja testejä tehdään, kun uusia menetelmiä hyväksytään. Jollei Lereumun vaimo ole tuhonnut niitä laimentimella kuten Lahessa.
Nämä testaushommathan on ihan hölyn pölyä, liekö yhtään arvokisamitallia saatu rehellisellä pelillä.
Kanerva ei ollut koskaan varsinaisesti mikään hiihtomies. Epäilys on, että jokin lajikateus on saanut puhumaan höpöjä.
Se on juuri näin. Suomen hiihtäjät tuskin ovat käyttäneet mitään kiellettyjä aineita. Nuuskaa ja alkoholia saattaa olla käytetyn ja ehkä joku vieraissa käydä, mutta siihen se jää.
Myös aatsalo sallisella oli asenneongelma hiihtourheilua kohtaan ja on edelleenkin
Kanervalle kelpasi kaikki lajit, niin kaksi kuin nelijalkaisetkin.
Eduskunnassakin tunnettiin nimellä kieronokkonen
Kiitos kokoomus siitä, että saimme Halonevin pressaksi. Kiitämme myös suomen huippuhiihdon häpäisemisestä ja raunioittamisesta viheliäisen puoluepelin vuoksi. Epo olisi muutenkin kitketty 2002 ja kaikki muutkin käytti sikana