Jumittaako vaihteiston akseli vanhassa etuvedossa, irrotettaessa vaihteistoa moottorista ja onko tilaa siirtää VAIHTEISTO alakautta irti.
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Autoja on niin monenlaisia ja tekniikoita monenlaisia.
- Anonyymi00002
Vaihdelaatikon avaamisen jälkeen voi öljytä akselin pään, WD40 irrottaa uskomattoman tehokkaasti, kun sen antaa muhia.
- Anonyymi00003
Vaihteiston akseli voi jumittaa jos kytkin levy on aivan paskana.
- Anonyymi00004
rUOSTE TURVOTTAA AKSELIN PÄÄN.
- Anonyymi00005
Näin on . Ei muutoin .
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
rUOSTE TURVOTTAA AKSELIN PÄÄN.
Ruosteen turvotus voimansiirtoakselin päässä on yleinen ongelma, joka johtuu kosteusaltistuksesta, mikä luo akselin halkaisijaa lisäävän rautaoksidin (ruosteen) kertymisen. Tämä korroosio vaikuttaa usein splineihin, jolloin ne tarttuvat, mikä vaikeuttaa komponenttien, kuten kytkinlevyn, momentinmuuntimen tai vetoakselin, asentamista tai poistamista.
https://www.reddit.com/r/projectcar/comments/ujo4rf/rusty_input_shaft_hit_it_with_a_wire_brush_and/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625