Tämä on siis vain minun mielipiteeni, siitä ei tule pahastua koska mahtuuhan maailmaan mielipiteitä.
Nimittäin asianlaita on nyt sellainen, että kun tälle matkailupalstalle on pesiytynyt pysyvästi ryhmä paikkakuntarakastuneita, joita edustaa niin maalaiskylän vanhapoika mutta myös metropolin miljonääri, sekä siltä väliltä myös muita itseään täynnä olevia kaikkien hokien possoaan oli sitten kyse mistä tahansa aiheesta, niin näillä possottelijoilla on vakavia ongelmia itse itsensä kanssa.
Voisihan tuota vaihteen vuoksi sen sijaan että joka päivä possottelee, niin ryhtyä vaikkapa joka toinen päivä hokemaan jotain leivonnaista, vaikkapa juusto- tai suklaakakkua.
Posso on perinteinen, uppopaistettu kotkalainen sokerimunkki, joka on täytetty omenahillolla tai -marmeladilla. Se on tunnettu litteästä, ohuesta ja rapeasta kuorestaan, ja se muistuttaa usein muodoltaan sianruhoa. Posso on suosittu toriherkku, jota on valmistettu 1940-luvulta lähtien, ja se eroaa tavallisesta munkkipossusta ohuemman rakenteensa ansiosta.
MIELIPITEENIMUN.
Anonyymi-ap
1
100
Vastaukset
- Anonyymi00001
Paikkakuntarakastuneelle päivittäiseen hokemiseen sopisi suolaisemmat versiot kuten Porilainen tai Hampurilainen, miksipä ei myös vaikkapa perjantaisin Koskenkorvalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261780
- 1091279
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401110- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni55950- 130930
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v244919Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?76786Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58779Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178749