Sitä ollaan nyt sitten siirrytty aikakauteen kun lasten tekemisten ja tekemättömyyksien määrittelee g-voimat ja niskan vahvuus.
Jopa kypärän käytön tekee vaaralliseksi kypärän painon vuoksi kypärän käyttö.
Kautta aikojen on vaarien mobedien tarakalle sidottu tyyny, että lapsella on pehmoinen penkki.
Leppäkertuilla lapsena leikkinyt ajeli jos jonkinlaisella kakspyöräisellä pelloilla, metsissä ja sorakuopilla kuutioita ja tehoja ollen huiput päätyen lopulta 300 kerhoon.
Esimerkillisen isukin ylivertaiset ajeli mökillä mankeilla ja mönkijöillä, heitti voltteja lumilaudoilla, koutsin valmennuksessa oppi lyömään toisia päähän nyrkeillään, ajeli lapsissa moottorikelkoilla ja istuen reessä isukin antaen linnanmäkeä, vaan koskaan ei ollut esteenä g-voimat ja niskojen vahvuudet.
Lieneekö ollut kypärät päässä moottorikelkkasafareilla ja rinteissä.
Miten mahtaakaan lapsien niskat kestää karting-harrastuksessa ja MiniMoto Racingissa.
Varsin vastuuton isä myös tuo Räikkönen, niin ja hieman on ristiriitainen tieto tuo että jos tahtoo huipulle, niin olisi hyvä kiinnostua aiheesta mahdollisimman nuorena ja jopa harjoitella.
NISKAPEPPUNEN JA G-VOIMAT.
Anonyymi-ap
0
71
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658