älkää koskaan koskeko toisten pyörätuoliin ilman lupaa! se on törkeää . se on sama kuin joku tulisi teitä työntämään selästä tai vetäisi pyörää. se on toisen henkilökohtaisen rajan rikkomista ja siitä voi tehdä jopa rikosilmoituksen.
älkää koskeko, jos joku tarvitsee selkeästi apua voi kysyä nätisti, mutta minä en halua, että joku koskee minuun likaisilla käsillään tai minun pyörätuoliin en minäkään tule teitä tuuppimaan mäessä eteenpäin.
muistutus kaikille
6
167
Vastaukset
- Anonyymi00001
ja lisäksi te olette minun tiellä ne pyörätuoli rampit kaupan edessä ei ole terve jalkaisia varten!
- Anonyymi00002
Pyörätuoli on käyttäjänsä henkilökohtaista tilaa ja usein myös välttämätön apuväline, jonka luvaton koskeminen on väärin. Tässä on toimintaohjeita ja tietoa tilanteesta:
Pyörätuoli on osa kehoasi: Pyörätuoliin koskeminen ilman lupaa, sen töniminen tai liikuttaminen on fyysisen koskemattomuuden loukkaus.
toivottavasti tätä kautta asia menee jakeluun!!. - Anonyymi00003
Kyl saa lykkää jos haluu lykkää. Mimmit tykkää kuitenkin
T esismies aina paikalla, aina ällinä- Anonyymi00004
No, ei ole ihmekään, ettei lapsia enää synny, kun mihinkään ei saa koskea...
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
No, ei ole ihmekään, ettei lapsia enää synny, kun mihinkään ei saa koskea...
No on se sen verran lykkinyt ja koskenut ympäriinsä, että oisko jostain muusta kyse, kun ei tulosta tule kuin vaimojen kanssa.
Eipä se ressun hiplailukaan lisääntymiseen tainnut liittyä enemmän päihdeongelmaisten heksileikkeihin ja hämärtyneeseen arvostelukykyyn, kuten esimiehensäkin/esimiestensäkin heksiseikkailut ja salasuhteen. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
No on se sen verran lykkinyt ja koskenut ympäriinsä, että oisko jostain muusta kyse, kun ei tulosta tule kuin vaimojen kanssa.
Eipä se ressun hiplailukaan lisääntymiseen tainnut liittyä enemmän päihdeongelmaisten heksileikkeihin ja hämärtyneeseen arvostelukykyyn, kuten esimiehensäkin/esimiestensäkin heksiseikkailut ja salasuhteen.Lopeta sekoilu ja hakeudu hoitoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648