Vieläkö muistatte nämä raiskausten estovideot

Anonyymi-ap

Vuoden 2015 pakolaisvyöryn jälkimainingeissa ihmiset olivat huolissaan tulijoiden suhtautumisesta suomalaisten naisten koskemattomuuteen. Alla on tyylinäyte siitä, miten asiaan reagoitiin. Video on Yle Oulun tuottama ja se tuli ennen tunnettua No No Square -tanssia, joka tietysti toimii lopullisena aseena raiskausten estämisessä. Molemmat tehtiin luonnollisesti verorahoilla.

Video näyttäytyy erityisen irvokkaalta sen huomioon ottaen, että seksuaalirikollisuus lisääntyi ja Oulussa paljastui maahanmuuttajien tekemä seksuaalirikosten sarja. Tätä voisi oikeastaan kutsua ihan kansankielellä myös nimellä ”huolissaan oleville ihmisille vittuilu”.

Ilmiselviin uhkiin on aina reagoitu niitä vähättelemällä. Tulijoita pitää ymmärtää, kulttuureissa on eroja ja ihmisillä on kovin paha olla. Artikkeleista saamme lukea kivojen teehetkien mahdollisuudesta ja siitä kuinka ”vika on aina ärsyyntyjässä”.

Tulokset on nyt lyöty taululle. Kivat teehetket muuttuivat lähes päivittäin uutisoiduiksi raiskauksiksi, poikaporukat katujengeiksi, yrittäjyys huumekaupaksi, Euroopan maiden parhaat PISA-tulokset lähes lukutaidottomiksi ysiluokkalaisiksi ja tuontielinvoima nostetuiksi sosiaalietuuksiksi.

Kysymykseni kuuluu: osaavatko tuota muutosta ajaneet edes hävetä? Onko yksikään näistä koskaan myöntänyt, että oli aivan helvetin pahasti väärässä?

10

314

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miksi otatte aiheen esille? Onko teillä kokemusta tai jtn takana?

      • Anonyymi00011

        Sinustako raiskaukset on ongelma vain jos osuu omalle kohdalle?


    • Anonyymi00002

      >Kysymykseni kuuluu: osaavatko tuota muutosta ajaneet edes hävetä? Onko yksikään näistä koskaan myöntänyt, että oli aivan helvetin pahasti väärässä?

      Lähtökohtaisesti tämä taitaa olla mahdottomuus kuten ongelman myöntäminenkin jos on huutanut persuja rasisteiksi heidän varoittelujensa (ennustustensa) takia ja on jo aivopesun vuoksi Suomea valloittaville vieraskansoille alistettu tai alistunut

      Paljon helpompi liittoutua valloittajien ja heille alistuneiden joukkoon kuin myöntää, että oli väärässä ja valtamedia sekä hallintokoneisto ajaa valhein väestönvaihtoa mikä heille on iskostettu päähän salaliittoteoriaksi

    • Anonyymi00003

      Siis monelka mediassa ja politiikassa on ongelmia että ei voi käsitellä vaikeita asioita tai ympärillä tapahtuu pahaa. Nämä niin sanotut viha vasemmistolaiset elää toisten kärsimyksillä ja nauraa toisten heikouksille ja henkisille tuskalle krsimykselle. Oikeita koulukiusaajia. Miten menee missä ollaan.

    • Anonyymi00004

      Eivät olleet pakol. Eivät turvantarvitsijoita. Olivat sotilaskarkureita, joukossa isslamisteja.

      Näitä täällä hyysätää. Aikapommeja.

    • Anonyymi00005

      666

    • Anonyymi00006

      Mikä vika tanssissa ?
      Hyvä kappalevalinta, mahtava koreografia
      Videosta välittyy aito, elämänmyönteinen tekemisen meininki yhteisen hyvän puolesta.

      https://www.youtube.com/watch?v=JXKZrq66IN8

      Miten joku kehtaa vielä väittää ettei videolla olisi saatu aikaan positiivista muutosta ?

    • Anonyymi00007

      Kuka nyt noita mummoja alkaisi raiskailemaan?

    • Anonyymi00009

      seksuaalirikosten määrät ovat kasvaneet yli 50 prosenttia ja raiskaukset yli 60 prosenttia
      Anonyymi-ap
      2026-04-11 19:46:40

      Myös poliisi huomasi

      Helsingin poliisi kertoi viime marraskuussa, että sen alueella ilmoitettujen seksuaalirikosten määrät ovat kasvaneet yli 50 prosenttia ja raiskaukset yli 60 prosenttia kahdessa vuodessa 2023–2025.

      Ulkomaalaisten epäiltyjen osuus Helsingissä tapahtuneissa seksuaalirikoksissa on noin 33 prosenttia ja raiskausten osalta noin 40 prosenttia. Yliedustuksessa ei ole tapahtunut viime vuosina muutosta.

      Poliisin mukaan seksuaalirikosten määrän kasvua selittää ainakin osittain seksuaalirikoslain muuttuminen. Esimerkiksi seksi ilman suostumusta määriteltiin laissa raiskaukseksi.

      Poliisin mukaan seksuaalirikosepäilyssä on usein kysymys siitä, että omat ja toisen seksuaalisen itsemääräämisoikeuden rajat tunnistetaan huonosti. Harvinaisempaa on se, että toisen itsemääräämisoikeuden rajoja tietoisesti ja tahallisesti rikotaan.

      ote IL

    • Anonyymi00010

      nnn

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe