Kyllä minä vissiin odotan

Jotain ihmettä tapahtuvaksi. En ole ainakaan kenestäkään toisesta kiinnostunut niin kai se on sama odottaa.
26458
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

En ainakaan laastarisuhteita halua…. Ap jatkaa

Äänestä
  • Mikä on laastarisuhde?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Mikä on laastarisuhde?

    Sivusta kommentoin: se laastari hommataan usein heti eron jälkeen, kun halutaan vain joku siihen entisen tilalle, ei ehkä ole tottunut olemaan yksin, eikä ole vielä oikein henkisesti valmis uuteen suhteeseen. Laastarisuhde paikkaa kolhiintunutta itsetuntoa ja laastari hylätään, kun on täyttänyt käyttötarkoituksensa. Laastarina olleelle tämä tulee usein yllätyksenä.

    Äänestä

Se on oikein odottaa siihen asti.

Äänestä

Nii onhan se paljon helpompi odottaa kun tehdä jotakin.

2Äänestä
  • Sehän se tuntuu olevan tämän ajan tapa!

    1Äänestä

Juu, hyvää kannattaa odottaa vaikka ei omalle kohdalle osuiskaan. Ja kun ei voi tietää, niin onpahan muka jotain mitä jännällä odottaa

Äänestä

Eihän sitä kiinnostusta muihin voi pakottaa. Sitä rakastuu kun rakastuu.

Äänestä

Mitä odotat

Äänestä

Mutta lottokuponki pitää muistaa silloin myös täyttää. Muuten on voittoa turha odotella.

2Äänestä

Minulle pitkälle naiselle ei ole sitä 2 m pitkää ihmettä olemassa koko maassa!
Jota haluan,odotan ja tarvitsen ja etsin
Olen väärän kokoinen rakkaudelle ja ihmissuhteisiin !

Naiselta miehelle.

Äänestä

Jos ei tiedä mitä tehdä, niin on parempi kun ei tee mitään. Virheet eivät ole tarkoitettu tehtäviksi. Mieheltä.

Äänestä
  • Toi onki hyvä syy olla laiska. :D

    4Äänestä

  • Ei vttu 😂
    Että mielummin tekee muita virheitä osoittamalla mahdollisesti sille kaivatullesi, ettei kiinnosta. Voi katsos selittää itselleen, ettei tee virhettä, kun ei tiedä 😆

    1Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Toi onki hyvä syy olla laiska. :D

    Viisaus on siinä, että toimii kun on varma, että toinen on itselle se oikea ja antaa olla, jos epäilee asiaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Viisaus on siinä, että toimii kun on varma, että toinen on itselle se oikea ja antaa olla, jos epäilee asiaa.

    Eikös se nyt olisi viisaampaa tutustua toiseen?

    1Äänestä

  • Istu ja odota, älä tee mitään, pelkää niitä virheitä ja odota

    3Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ei vttu 😂
    Että mielummin tekee muita virheitä osoittamalla mahdollisesti sille kaivatullesi, ettei kiinnosta. Voi katsos selittää itselleen, ettei tee virhettä, kun ei tiedä 😆

    Virheitä sattuu kaikille, tosiasia.

    1Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Istu ja odota, älä tee mitään, pelkää niitä virheitä ja odota

    Jatkakaa vaan sekoilua....

    “The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results,”

    2Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Virheitä sattuu kaikille, tosiasia.

    Totta ja jotkut toistaa niitä varmuuden vuoksi ilmeisesti.

    Äänestä

Onko vankilassa, vai miksi odotat?

Äänestä

Eikö se silloin ole jos et ole kenestäkään toisesta kiinnostunu ni järjen omaava ei leiki muiden tunteilla toista satuttaa niin ni se saattaa olla jopa jotain jota ei saa edes korjattua tai sit pitää osata löytää se jolla ei ole tunteita millanen mahtaa olla

2Äänestä

Et enää tule ikinä näkemään tai kuulemaan musta olet niin pelle

Äänestä
  • Kenelle taas luulet kirjoittelevasi? Mä oon ainakin nuggunut vaan.

    Äänestä

uusia kummallisimpia englanninkielen sanontojakin:

Vauhtimusiikki jotta päivä pyörähtää käyntiin
Helix - Bangin' Off-A-The Bricks

on yhdyssana Offathe, off-a-the = pois ne

Äänestä
  • Haluan pysyä omassa äänimaailmassani.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jotain ihmettä tapahtuvaksi. En ole ainakaan kenestäkään toisesta kiinnostunut niin kai se on sama odottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu