Eli kysymykseni koskee sitä, miten XBOX käynnistetään. Kuuluuko koneen lähteä päälle siitä, kun sen sisässä on peli. Itselläni ruudulle ei tule mitään, ja koneen ylempi nappi vain vilkkuu eriväreillä siis se josta pelin saa myös pois. Onko koneessani noiden kahden napin lisäksi muitakin nappeja vai onko koneeni rikki?
Nyt toivoisin tärkeää neuvoa XBOX-konkareilta.
Kiitos jo etukäteen vastauksistasi.
Nyt toivoisin tärkeää neuvoa XBOX-konkareilta.
Kiitos jo etukäteen vastauksistasi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaikuttaisi olevan. Konehan lähtee päälle, kun avaat CD-aseman tai painat pientä nappia isomman alapuolella. Nuo värit voisivat ehkä kertoa mikä on vialla, mutta itse en tiedä niiden eri merkityksiä.
...on todennäköisesti vaan televisioon johtavat piuhat väärin tai huonosti kiinni
Kone vilkuttaa jatkuvasti vihreää ja oranssia valoa. Ei tule ääntä eikä kuvaa, mutta muuten koneen luukku lähtee kyllä rullaamaan. Tietäisiköhän kukaan ongelmaani ratkaisua? Täytyy varmaan hommata uusi AV-johto?!
Kiitos kaikille vastanneille =)
Kyllä se kone on jotenkin rikki, jos valot tuollai vilkkuu. Kysy Pelitalosta neuvoa, mun kone korjattiin siellä. http://www.pelikauppapelitalo.fi