Ei maailman ihmiset muutu

Anonyymi-ap

Samat ongelmat vuosisadasta vuosisataan. Suurinta rikosta ihmiskuntaa kohtaan, eli eurooppalaisten Amerikan raiskaus ja ihmisten tuhoaminen on painettu villaisella. Sama Aasian ja pohjoisen alueen...Suomalaiskansojen ryssitys. Jumalan nimiin. Samaa kuin lestadiosaarnaaja Lapissa jumalan voimalla haki neitsyeiden pilluja...jumalan nimeen saatanallisia tekoja vaan jatkuu paraikaa ja ihmiset menettävät sen vähänkin demokratian sivistyksen jota EUROOPPA on eniten kehittää...siis sivistynyt suhtautuminen...huomatessaan rikoksensa niin kuin lestadiolaiset, maton alle.

10

208

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      mää sain leipäjonosta helluntailaisen seita(na) veistoksen ja nyt mennee paremmin kato, ekstiä pittää muistaa antaa sille pari kalaa välillä nii pyssyy tyytyväisenä

    • Anonyymi00002

      Uskovista näemmä taas juttua. Olkoon niin. Puhutaan siis aiheesta.
      Raamatussa Miikan kirjan 7 luku varoittaa petollisista ihmisistä. Älkää uskoko ystävää, älkää luottako uskottuun, vaimolta joka sylissäsi lepää, sulje suusi ovet, poika halveksii isäänsä, tytär nousee äitiään vastaan, miniä anoppiansa vastaan, veli veljeä vastaan, ihmisen vihamiehiä ovat hänen omat perhekuntalaisensa.
      Niin totta. Uskon löytäneen on parenpi katkaista siteet sellaisiin ihmisiin, jotka ovat vahingoksi hänelle tai mielenrauhalleen. Uskoontulo on liian usein liian kova juttu ystävä ja perhepiirin sulatettavaksi, ja päinvastoin. On hyväksyttävä että yhtälö ei enää ole toimiva. Jostain on luovuttava kun uutta tulee sisään. En sano että on välttämättä viisasta hankkiutua toisten uskovien seuraan. Siellä on myös ongelmia joita riittää. Kissa ja koira eivät puhu samaa kieltä, se on selvä. Kyse ei tietenkään ole ihmisten paremmuudesta, vaan erilaisuudesta. Kaikki eivät halua 900 facebookkiystävää, joista ei muuta tiedä kuin nimen ruudulla. Uskovalta vaaditaan ihmisten mielissä jotain kummallista, kuin he olisivat velvollisia elämään kuin paavit, puhtaasti ja siveelisesti, selibaatissa ja alati rukoillen, mikä on huvittavaa. Tiedän kuitenkin myös, että uskovina esiintyvien joukossa on todellisia pirulaisia, kaikille pahaa tahtovia ja aiheuttavia henkilöitä, kuten on tietysti kaikkialla muuallakin. Näistä on viisasta pysyä erossa. Luottaa voi enää ainoastaan luottokorttiin.

    • Anonyymi00003

      Yhteiskristillisyys Porissa on selkeää kuin parran ajo, aja kenellä haluat, ja mr.brownilla loput🤣

    • Anonyymi00004

      Hengellistä napatanssia alttarille kuten Helluntaikirkossa.

      • Anonyymi00005

        Syäkää leipää jota herratar jakelee


    • Anonyymi00006

      Sannamarin käyttää gluteenittomia jauhoja.

    • Anonyymi00007

      Näinä viattomuuden päivinä kun syntiä ei enää ole, ja murhamiehet saarnaa kirkoissa ja tienaa miljoonia elämänkertateoksillaan "kuinka ihminen tapetaan oikeaoppisesti", sanon kokemuksesta yhden tosiasian. Älä koskaan luota ihmiseen joka sanoo ja on olevinaan uskovainen. Älä koskaan. Kaikki ihmiset valehtelee, mutta pahinta porukkaa ovat nämä. He ovat valmiit häpäisemään herransa käyttäen hänen nimeään häpeällisiin valheisiin. Niin ei tee edes rikolliset.

    • Anonyymi00008

      Totta ja joissain maissa ei lainkaan kanssa. Uppiniskaisia kun ovat.

    • Anonyymi00009

      Historia toistaa vitsejään

      • Anonyymi00010

        Totta. Kokoomus taas pääministeripuolueena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1354
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      458
      1063
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      159
      637
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      187
      564
    5. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      43
      559
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      548
    7. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      533
    8. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      39
      529
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      517
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      506
    Aihe