Ei Haloselle, ei homojen adoptiolle

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000019&conference=704&posting=22000000009477466

Kammottaa ajatus että minulle tai jollekin kaverille sattuisi jotain ja lapseni annettaisiin jollekin pervolle homoparille. Kiitos vaan elämä pilalle lapselta.

Ei Haloselle, ei homojen adoptiolle.
5454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puhumattakaan pervoista heteropareista.

Äänestä

Halonen taisi juuri ansaita yhden äänen lisää... Kiitos sinun.

Äänestä
  • Minä ainakin ole homojen adoptio-oikeudeutta vastaan.

    Äänestä

Eipä me olla sen pervompia kuin te heterotkaan...

Pilalle se elämä ennemmin menee, jos vanhemmat ovat vaikka alkoholisteja/narkkareita jotka eivät lapsestaan pysty huolehtimaan.

Mieluummin siis turvallinen ja rakastava homo/lesbo-perhe kuin lapsi heitteillä..

Äänestä
  • adoptiot ovat käsittämättömiä. Eikö evoluutio olisi mahdollistanut saman sukupuolen jälkeläisten tuottamisen, mikäli niin olisi tarkoitus. Mies ja Nainen on tarkoitettu yhteen, he yhdessä saavat jälkikasvua joista heidän on yhdessä huolehdittava. Jos kerran kaksi saman sukupuolen edustajaa ei luonnostaan pysty saamaan lapsia, silloin ei varmasti niin ole tarkoituskaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


He1kk1 kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000019&conference=704&posting=22000000009477466

Kammottaa ajatus että minulle tai jollekin kaverille sattuisi jotain ja lapseni annettaisiin jollekin pervolle homoparille. Kiitos vaan elämä pilalle lapselta.

Ei Haloselle, ei homojen adoptiolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu