Mikä siinä on että kirjaston remontin valmistunisessa kestää. Senhän piti aueta jo hiihtoloman jälkeen eikä vieläkään auki.
Kirjaston remontti
Anonyymi-ap
11912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joutava koko paikka
Niim,,ompi..yl-oppilaat lukkekoon..viisaita olevinaan. aitom:_.tietämys tulee työmteolla.
Hyvinkin monelle näin saattaa olla. Eikä ihme, lukutaito ja ymmärrys ei riitä vaativaan kirjallisen tekstin ymmärtämiseen. Harmi näiden ihmisten kannalta oli JääAreenan konkurssi. Siellä saattoivat nämä samanmieliset- ja kieliset kohdata vertaisensa. NHL, KHL, Mestis ja Suomisarja yhdistivät pilkkihaalarien voiton tiedekuntien haalareista.
Kyllä ae om jöökiekko kaikki kaikes ja oikeatam urheilu,,tennistäkö sitä pitäis pelatam, hom,kanssa,,???!!
Samaa mieltä, jääkiekko on ainoa oikea urheilulaji. Pingis, padel ja muut pallopelit ovat silkkaa ajanhukkaa. Tennis on tosiaan pitkälti laji, jossa pärjäävät lähes kaikki mailan käteen ottajat. Hyviä huomioita kirjoittajalta.
Jämpti on,,,pääset hirviseueaamme..peijaise,,,sandelssia ja makkaraa!:
Aina tuo jääkuutio saadaan joka asiaan liitettyä mukaan… miten työ jaksatte
Kieltämättä, mutta mitä sitä ei tekisi hyvän asian eteen. Näyttäisi, että uusi kj. ottanut asian hoitaakseen tai ainakin pitkän tähtäimen suunnitelmiin.
Toivotaan, että aikoinaan jäähalli Karstulaan -adressin aloittaja ja puuhapojat ovat aktiivisia JääAreenan uudelleen tulemisen suhteen. Nyt allekirjoituksia keräämään, yhtiö pystyyn ja osakkeita myymään kuntalaisille. Osaaviin käsiin yhtiön johto ja Kehitysyhtiö taustapiruksi. Jo on ihme, jos ei onnistu. Kirjasto ja muut ns. sivistykseen viittaavat hankkeet ns. jäihin.
Kehitysyhtiö pois pelistä, se tekee hämäräsopimuksia veronmaksajien tappioksi.
No olkoon, jätetään Kehitysyhtiö tässä vaiheessa pois uuden alun edessä. Pop Areenan nimellä ja paikallisen pankin takauksilla saamme taklaukset takaisin Karstulaan. Viisi viisasta miestä johtoon ja osinkoja on tiedossa. Uskon vahvasti, että kunnan vähäiset veronmaksajat ovat Pop Areenan takana.