En mihinkään!
En usko enää!!
Anonyymi-ap
19354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hyvä jos niin
Sanoi Pastori Silli krögmöö
Etsin kunnes löydän sun, Sä merkityksen mulle luot, Olet syy miksi luovuta en, vaikka joskus tuntuu niin... Sinuun tahdon uskoa, ja etsin kunnes löydän sun, kuten aamuisin päivä ja yö suutelevat toisiaan...Me jossain kohdataan.
En minäkään. Tavallaan vapauttavaa. Vielä, kun tämän lähiön kusipäät tajuavat ettei minulla ole aietta hakeutua vanhustenhoidon tai muunkaan hoiva- ja hoitotyön pariin, niin ollaan jo voiton puolella. Sosiaaliala on ehdottomasta poissuljettu vaihtoehto. Samoin kaikki laitos-ja keskus-/suurtalouskeittiö on poissuljettu vaihtoehto.
En minäkään. En ainakaan miestä, joka sokeasti uskoo kateellisten, selän takana uhriutuvien ja kitisevien torimuijien juttuja ennen kuin on kuullut kaikkia asianosaisia. Mies, jolle mielistely ja ihailu on tärkeämpää, kuin suoruus ja rehellisyys, sopimus ja säännöt. Sellaistako täällä kaipaan? Ihan tosi?
Torimuijallaki voi olla paljo pätevämmät todisteet, ku sinä kykenisit kuuna päivänä runoilemaan.
Todisteet? En usko. Minulla on todisteet tietoisesta häirinnästä, henkilökohtaisten rajojen ylittämisestä ja sääntöjen jatkuvasta kyseenalaistamisesta. Voit vääntää ja kääntää asiaa, miten vain, mutta kaksilla rattailla ei ajella minun kanssani. Valitse ajoratasi ja pysy sillä. Jos meinaat kuunnella torimuijia, jatka saaman malliin. En usko sanaakaan.
Montako siellä on nyt?
Missä?
Tänään olen kuunneelut mm. Olet ilkeä lauleskelua ja huono, huonoin sanan toistelua. Ei vaikuta ja toisaalta nel aita painoarvoa snaomislle joiden tarkoitus on luoda ajatuskieppejä.
Kolme
Se on ryhmäseksiä jo
Lisää haluaa ei riitä kolme kolmekymmemtä
Joka päivä se on jo saavutus
noniin hH emw3ijan ihmisiä voi hucittaakin jos minä.. tekee tytöistä jorAIN SDIA FENTRTEJA...
joo sama
Oletko joskus muka uskonut johonkin montako kertaa jouduit pettymään kun luulit uskovasi
Pilluun vai kulliin ei usko?
Surullista. Mä uskon moneenkin asiaan. Eniten itseeni.
Minä uskon joulupukkiin.