Droneja tippuu

Montakohan dronea loppujen lopuksi onkaan Suomen metsissä, varmaan marjastajat syksyllä tekevät löytöjä, tämänkään putoamisaikaa ei tiedetä.
10224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En oikein tiedä oikein arvaako tätä kommentoida ollenkaan ettette joudu vaikeuksiin siellä Pielisen / L- joen haarassa. Jos lentävät komentit on niitä joista ei oikein tykätä, siitäkin huolimatta että kylä on täynnä tai#####tteja.
1 000 droonia kun lähtee rynnäkköön, niin tuohon lukuun nähden, niitä harhaijoita on aika vähän, mitä tulee Suomen osalle. Kuitenkin Hypriidiosaamiskeskus ottaa näistäkin vähistä kaiken ilon irti.
Tämä on niin hyvä aihe mutta mutta nyt ei voi kirjoootella enempää, täytyy olla pidättyväinen?!

Äänestä
  • Mitä sie niuvassa aherrat?

    Äänestä

Ukrainan "autotallissa tehdyt"dronit lentelevät minne sattuu.

Äänestä
  • Olihan se sele soittanut tupille ja sanonut oho-kun putos soryvaan.

    Äänestä

Metsästäjien pitäisi opettaa koirilleen drone haku.

Äänestä

Näinhän saataisiin vaaralliset romut pois metsistä.

Äänestä
  • Vähän risuja päälle ja tuli alle..

    Äänestä

Tulikohan siitä raja-aidasta liian matala kun ei pidättele drooneja?

Äänestä

Eikö ne persujen suureen ääneen vaatimat jalkaväkimiinat suojaakaan meitä? Olen pettynyt.

Äänestä

Kas kas miksi droonissa ei ole itsemurha ohjelmaa. Kun menee vikaan ja korkeus 1km niin ei muuta ko jysäyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Montakohan dronea loppujen lopuksi onkaan Suomen metsissä, varmaan marjastajat syksyllä tekevät löytöjä, tämänkään putoamisaikaa ei tiedetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu