Miten edistää rauhaa Iran-Israel-USA sodassa

Anonyymi-ap

IDT, Invincible Defence Technology, on mietiskelyyn perustuva menetelmä jolla voidaan vähentää yhteiskunnallista stressiä ja estää konfliktien eskaloitumista. Menetelmää on käytetty joidenkin konfliktien yhteydessä ja siitä näyttäisi olevan tieteellistä tutkimusaineistoa. Menetelmä näyttäisi perustuvan konfliktialueen ihmisten kollektiivisen tietoisuuden harmonisoimiseen.

Iran-Israel-USA sodalla on suuri riski eskaloitua paljon nykytilannetta suuremmaksi. Sodilla on aina tavoitteensa ja IDT voi auttaa saavuttamaan ne pienemmillä inhimillisillä kustannuksilla.

https://www.asiasentinel.com/p/ending-iran-war-stabilizing-middle-east

Pitäisin muuten todennäköisenä että ET tulee tarjoamaan monenlaisia IDT:n kaltaisia aseettomia menetelmiä sotilaille konfliktitilanteita varten.

1

210

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eli joku on vain keksinyt uudestaan Channonin "maailmanpataljoonan" ajatuksen 1970-luvulta, jossa ajatuksena oli opettaa sotilaille new age -juttuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe