Eikö se jo riitä että maksamme poliisin ylläpidon verotuksen kautta, pitääkö meidän vielä poliisille soittaessakin jonottaa hirveän kauan ja vielä maksaa siitä, että jonotat? On tämä Suomi rosvovaltio, ei muuta voi sanoa. Kaikki virastot joiden kanssa myös joutuu pakosta asioimaan, on samalla mallilla. Puheluissa pitää jonottaa luvattoman kauan, ja jonotus maksaa paljon. Koskahan meidät pannaan maksamaan siitä että saadaan seistä kaupan jonossa?
Maksullinen poliisi
11
91
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Suomiko muka onnellisin maa?
Sen ymmärrän, että pitää olla vähän päästään onnellinen jos elää Suomessa.- Anonyymi00002UUSI
Mihin perustat väitteesi. Siihen ihmettelyynkö, kun koronarokotteeseen ei kuollutkaan yhtään ihmistä, vaan sillä taltutettiin korona pandemia.
- Anonyymi00003UUSI
Siihen se perustuu. Ja siihen kun ei ole vaihtoehtoja.
- Anonyymi00004UUSI
Anonyymi00003 kirjoitti:
Siihen se perustuu. Ja siihen kun ei ole vaihtoehtoja.
Harvemmin viruksen torjuntaan on vaihtoehtoja, muuta kuin rokotteet. Vai mitä luulet
- Anonyymi00005UUSI
Anonyymi00004 kirjoitti:
Harvemmin viruksen torjuntaan on vaihtoehtoja, muuta kuin rokotteet. Vai mitä luulet
Autoimmuunijärjestelmä ihmisen ruumiissa hoitaa virukset.Oletko koskaan kuullut siitä? Piikin ottajilla ei pian ole sitä enää.
- Anonyymi00006UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Autoimmuunijärjestelmä ihmisen ruumiissa hoitaa virukset.Oletko koskaan kuullut siitä? Piikin ottajilla ei pian ole sitä enää.
Koskaan olen kuullut. Pitää tietää, eikä kuulla tietävänsä. Rokotteilla hankitaan immuniteettisuoja ei kuten horhöt luulee sitä lopetuspiikiksi, joka sitten taas annetaan eläimille jolla se päästetään sairauden kärsimyksestä, tai vastaavasta syystä.
- Anonyymi00007UUSI
Anonyymi00006 kirjoitti:
Koskaan olen kuullut. Pitää tietää, eikä kuulla tietävänsä. Rokotteilla hankitaan immuniteettisuoja ei kuten horhöt luulee sitä lopetuspiikiksi, joka sitten taas annetaan eläimille jolla se päästetään sairauden kärsimyksestä, tai vastaavasta syystä.
Niin vielä. Immuniteetti suoja ei pysy ruumiissa ei edes rokotteina laitettuna.
- Anonyymi00008UUSI
On se.
- Anonyymi00009UUSI
Eikö vain olekkin ja myös rokotteen lisäksi klotsaa vailla.
- Anonyymi00010UUSI
Suorita asiasi netin kautta.
- Anonyymi00011UUSI
Käytän ensisijaisesti wc:tä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks725836Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.954196Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää933622- 1193023
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri722571Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1482047Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1112026Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu461881En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131535Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11458