Ja silti halutaan haalia lisää työttömiä Porvooseen? Rakennetaan kaupungin piikkiin halpoja uusia vuokrataloja.
Työssäkäyvät maksavat tämän pelleilyn verorahoilla!
Porvoon osuus 6,6 miloonaa työttömyyssakkoja
8
372
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niinpä! Ei mitään järkeä!
- Anonyymi00002
Kuka kannatta tällaista? RKP?
- Anonyymi00005
Porvoolaisista parhaiten työllistyneitä ovat nämä itäeurooppalaiset. Miksi? Miksi kotimaiset ei saa työpaikkaa mutta venäläiset saa?
- Anonyymi00006
Porvoossa on liikaa työttömiä, joille ei työt kelpaa. Esimerkkinä naapurikorttelissa asuva rouva kohta 3 vuotta työttömänä vaikka koulutus sellainen, että tulisi ottaa vastaan kaupan kassatyöt jne, joita kyllä riittää… lihonut on kovasti työttömänä, että kela kyllä pitää hyvin huolta veronmaksajan kustannuksella ..
- Anonyymi00007
Mahtaa olla ylisuuret avustukset kansaneläkelaitokselta, jos työttömänä pääsee kovin kroppa turpoamaan?
- Anonyymi00008
Myöntääkö valtio lounas seteleitä työttömille täytyy olla rasvainen ruokavalio jotta kertyy kiloja
- Anonyymi00009
Matematiikkaa. Verratkaa tarjolla olevien työpaikkojen määrää työttömien työnhakijoiden määrään. Edes piilotyöpaikat eivät riitä kattamaan puoliakaan yhdessä avointen kanssa. Hallitus ojensi kätensä suuryrityksille suomalaisten pk-yrittäjien kustannuksella. Ja sitten näiden äänestäjät itkevät kun suomeen tuodaan ulkomailta sellaista työvoimaa joka on tottunut orjatyöhön. Ja suurten hoivayritysjättiläisten voitot kun eivät Suomeen jää. Olisiko aika tukea totuudellisesti suomalaista yrittäjää ja työntekijää ja katsoa faktat ideologiasta riippumatta?
- Anonyymi00010
Kumma juttu että näille entisistä neuvostomaista tulleille löytyy töitä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83313239Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2062853Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy592447Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1721512Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har181299Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään551290Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14925- 60923
- 85860
- 20834