Koska Karvia neuvottelee

Datakeskuksesta?
Niitähän nousee ympäri satakuntaa kuin sieniä sateella.
22779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Löytyy jo. St parlamentis on dataa.

Äänestä
  • Ja tieto kulkee ajatusta nopeammin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ja tieto kulkee ajatusta nopeammin.

    Siä kulkee kaikki valon nopeudella

    Äänestä

Jos keskuksia tekee , täytyy olla kunnolla sähköä saatavilla. Kantinkosken voimalaitos ei ihan riitä.

Äänestä
  • Eikö Karvia ole tuulivoimaloiden luvattu maa.

    Äänestä

Se hiihto putki nyt ensinnä. Data hommat vasta sitten.

Äänestä

Kuis kävi Jämin hiihtoputken.

Äänestä

Sitä ei näkynyt valoa tunnelin päässä.
Karvias vois olla enemmän käyttöä ja oishan se jotain muuta kuin NevaLyly.

Äänestä

Kankaanpää ehti ensin datakeskus hankkeessa.
Toisaalta Eihän se toisi kuin kiinteistöverotuloja Karviaan kuten tuulimyllytkin.

Äänestä
  • Olihan se hienoa kun Karviassa olisi datakeskus.

    Äänestä

Turhaa on vaiva. Ei riitä virta,ei data, liian kaukana kaikesta. Etsitään ny vaan sitä ponnahdus lautaa porukalla. Tai veto naulaa...

Äänestä
  • Juu...tehdään kaikki kuten ennenkin on tehty.
    Kuljetaan klapposuitset silmillä ettei cain nähdä mitä muualla tapahtuu ja tehdään.
    Vedetään me vain pitkospuita niin siinä kunta pelastuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Juu...tehdään kaikki kuten ennenkin on tehty.
    Kuljetaan klapposuitset silmillä ettei cain nähdä mitä muualla tapahtuu ja tehdään.
    Vedetään me vain pitkospuita niin siinä kunta pelastuu.

    Muuta pois jos ei kukaan jää kaipaamaan

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Muuta pois jos ei kukaan jää kaipaamaan

    Kaikkihan täällä tehdään kuten ennen vanhaan. Samat päättäjät puikoissa kuin 30 vuotta sitten. Sama kaava päätöksissä. Nuoria ei oteta mihinkään toimintaan mukaan. Mitään uutta näkökantaa mihinkään asiaan ei hyväksytä.
    Karviankin pitäisi kulkea nykyajassa, etsiä tuottavaa työtä, nuoria työssäkäyntiä asukkaita kuntaan. Ennenkaikkea pitää kuntalaisten puolia ja oikeuksia yllä "suurta maailmaa vastaan".

    Äänestä

Kateus, hyväveliverkostot ja kaiken uuden pelko estää karviaa kehittymästä.

Äänestä

Lisää kohteita vaan Putinille. Datakeskus, räjähdetehdas, ydinvoimalat.

Äänestä

Karvia sai olla viime sodassakin rauhassa, ei ilmapommitettu.

Äänestä
  • Kyllä Niinisalo on jo niin lähellä ja Nato, että kannattaisi Karviankin jo varautua suojelemaan kuntalaisiaan.
    Ei saa kuvitella, ettei täällä lintukodossa voi tapahtua mitään.

    Äänestä

Karviaan ei koskaan rakenneta mitään haitekkia. Ameriiksn rahapiirit investointeineen kieltää, johtuu jehovien keskitysleiristä kunnassa.

Äänestä

Uus info piste on se data keskus.

Äänestä

Pitäs nyt pitää järki kädessä ja asiat tärkeysjärjestyksessä. Ensin Alko, Thai hieromo jne.. Sit vasta se hiihto putki ja datakeskus.

Äänestä
  • Eikö Karviassa kotiinkuljetus toimi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Datakeskuksesta?
Niitähän nousee ympäri satakuntaa kuin sieniä sateella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu