Mies onko sulle tuttu käsite se

Nimby-ilmiö? Not in my backyard. Vähän on omakohtaistakin kokemusta siitä. 😔
6188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Naapuri sanoi joskus, että miksi tänne otetaan hulluja asumaan. Ap

Äänestä

Saattoi siis tarkoittaa yhtä toistakin, tai useampia ei välttämättä minua, mutta kommentti kolahti minuunkin. Ap

Äänestä

Kirjoitan tähän samaan keskusteluun nyt. Että olenko mies minä sinun mielestä hullu? 😔 Ap

Äänestä
  • Et varmasti minuun verrattuna😆

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Et varmasti minuun verrattuna😆

    "Lampun henki".

    Äänestä

  • Et ole.
    Yksi vain

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nimby-ilmiö? Not in my backyard. Vähän on omakohtaistakin kokemusta siitä. 😔

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu