Helvetti että kehtaavatkin mainostaa Raahen rievussa kun kävelykadulle jopa kaksi taidetilaa ketä oikeasti moinen kiinnostaa.toimivia kauppoja sinne pitäis saada eikä höpö höpö tilaa muka taiteelle.saa nähdä miten käy.
Taidetilaa joo
10
546
Vastaukset
- Anonyymi00001
Onko seki vuorenpeikko joka tunkee ittiään joka paikkaan vaikkei ees oo kutsuttu.
- Anonyymi00002
No, sinähän voit ihan itse kiinnostavan kaupan sinne laittaa.
Jonkun yksityisen ihmisen ne kaupat pitää perustaa ja kaikkien kaupunkilaisten niissä käydä ostelemassa, ei ne muuten kaupungissa pysy.
Nyt viimesimmäksi nähty kun Casani lopettaa, ja ihan vaan sen vuoksi että Raahelaiset ei käy ostoksilla, kassavirta on loppunut. Joten kysynkin, monetko kengät olet viimeisen vuoden aikana käynyt ostamassa Casasta?
Raahessa asuu sekä köyhiä että pihejä ihmisiä, ei täällä kaupat menesty.- Anonyymi00003
Perusta pois, hyvä harrastus jos rahotus kunnossa. Raahe on liian kytynepaikka, ei pääasiassa teollisuuden palveluksessa oleva käyttöhenkilöstö oo urbaania kaupunkilaiskulttuuria koskaa harrastaneet. Oma luku lestat, eikä ne hanki yksilöllistä erikoistuotetta.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Perusta pois, hyvä harrastus jos rahotus kunnossa. Raahe on liian kytynepaikka, ei pääasiassa teollisuuden palveluksessa oleva käyttöhenkilöstö oo urbaania kaupunkilaiskulttuuria koskaa harrastaneet. Oma luku lestat, eikä ne hanki yksilöllistä erikoistuotetta.
Lesta vetoinen Raahe ei mitään hyvää.tantat yms keksivät muka jotain Raaheen joka on täyttä paskaa.pelastakaa bio huvimylly on eräs esimerkki tästä
- Anonyymi00005
Eikö se juvan puisto ja lepistön laani riitä perkele??
- Anonyymi00006
Hanki elämä. Ei sinne oo pakko mennä.
- Anonyymi00008
Tupakkakauppa sielä ne lestadiolaiset asioisi! Körttiseuroissa sitte kessuttelevat
- Anonyymi00009
Tai joku räkälä.
- Anonyymi00010
Ottopoika loppuu toukokuun jälkeen tiesi koikan kaveri kuikka
- Anonyymi00011
Vuoren turhake ja muut hupitaiteilijat vois siirtää kesäksi vaikka konikariin, siellä ois sopiva ympäristö höpöttää ja taiteilla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 41463