Äidilleen Voutilainen puolestaan kertoi, että hänet oli pahoinpidelty. He pohtivat yhdessä rikosilmoituksen tekemistä. Voutilainen myös viestitti äidilleen, että häntä oli lyöty ”jollain terävällä” ja että mies yritti raiskata hänet. Voutilainen lähetti myös kuvan olkavarren haavastaan.
Ristiriita
Oikeuden mukaan todisteet olivat osin ristiriidassa valvontakameratallenteiden kanssa. Niiden perusteella Voutilainen kulki miehen perässä kauppakeskuksessa, eli mies ei seurannut naista vaan toisinpäin.
Voutilainen vaikutti myös odottaneen miestä ostoskeskuksen ovien läheisyydessä joitakin minuutteja, jonka jälkeen mies auttoi naisen ylös, ja he poistuivat ostoskeskuksesta yhdessä.
Käräjäoikeus katsoo, että syytteen tueksi ei ole esitetty riittävää näyttöä.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Se että mitä tapahtui ennen "rikosta" pois sulkee sen mitä tapahtui myöhemmin.
Oikeuaslaitos ihan pihalla!
Anonyymi-ap
1
56
Vastaukset
- Anonyymi00001
"Se että mitä tapahtui ennen "rikosta" pois sulkee sen mitä tapahtui myöhemmin" .
Siaäkukutaito on arvokas asia, eikä rusinoita saa poimia pullasta.
Mutta kun kerran tiedät, mitä tapahtui myöhemmin, niin millä todisteilla katsot sen toteenmäytetyksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648