Hyvät käytästavat eivät ole tärkeilyä

Anonyymi-ap

Hyvät käytöstavat eivät ole mitään tärkeilyä. Moukkamaisuus ja junttius ei ole arvostettuja piirteitä missään (paitsi ehkä itä-suomessa).

Korjatkaa väärät käsityksenne elämästä. Toisten kunnioittava kohtelu kuuluu sivistyneen ihmisen tapoihin ja se ei edes maksa mitään joten peräkorvenkin ihmiset sen osaavat niin halutessaan. Ihan normaalia järjen käyttöä on kunnioittaa muita.

Tärkeilyä on se että pohjois-karjalassa ajatellaan ylimielisesti että ollaan jotain enemmän kuin muualta kotoisin olevat ihmiset ja kohdellaan heitä huonosti. Se on tärkeilyä koska ei oikeasti olla tippaakaan parempia. Paremminkin käytöstapojen puuttumisen takia huonompia.

7

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hyvät käytöstavat on pelkkä vapaaehtoinen optio. Kunnioitus aina ansaitaan.

      Ja puhdasta tärkeilyä on se jos aletaan höpiseen itse asian vierestä tai jopa yli jostain käytöstavoista, kun se oma jumipää ei kykene selviytymään jostain omista käytösoletuksistaan.

      • Anonyymi00004

        Kunnioitusta ei ansaita juoruilulla, kateudella tai kieroudella. Kunnioituksen tulee olla jo lähtökohtaista kaikkia kohtaan. Mutta toki jos puhuu pahaa muista, juoruilee tai puukottaa selkään, voi menettää kunnioituksen.

        Lähes mahdotonta on kunnoiittaa pahantahtoisia ihmisiä.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Kunnioitusta ei ansaita juoruilulla, kateudella tai kieroudella. Kunnioituksen tulee olla jo lähtökohtaista kaikkia kohtaan. Mutta toki jos puhuu pahaa muista, juoruilee tai puukottaa selkään, voi menettää kunnioituksen.

        Lähes mahdotonta on kunnoiittaa pahantahtoisia ihmisiä.

        On tilanteita joissa toisen käytös ajaa vain hänen etuaan ja jos tämä henkilö ei ymmärrä tekevänsä väärin, sellaista ihmistä on mahdotonta kunnioittaa! Näin olen ajatellut jo kauan!


    • Anonyymi00002

      - - - - TYPERYKSIÄ - ja - IDIOOTTEJA - Ovat Vain ja Ainoastaan ;

      SDP:n ja LaitaVasemmiston ja MYRKYN-Vihreät - PUNIKKI-Kommunistit - !

      ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

    • Anonyymi00003

      Juu, nuo ovat varmasti, muttei niillä valitettavasti mitään yksinoikeutta idiotismiin ole.

    • Anonyymi00005

      Käytästavat on joo

    • Anonyymi00006

      Sinua ei ole koskaan nu*sittu, siksi olet noin katkera ja päästäsi sekaisin. Hanki dildo niin saat edes jonkinlaista helpotusta, eikä tarvitse vinkua täällä kuin kiimainen narttukissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe