Mihin katosi Senssun songkran?

Anonyymi-ap

Koko viikon Senssu on vaahdonnut isäntänsä kanssa yötäpäivää kilpaa siitä kuka huorittelee, kuka ei ja kenellä on kattila päässä ja miksi. Ei sanaakaan songkranista, jota nyt ei voi ohittaa eikä välttää missään päin Thaimaata.

5

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Senssu = Posso

    • Kyllä minun ja aimon moto ralli poika ainakin juhli railakkaasti sitä son graania. Juhla on saanut nimensä juhan af grannin pojasta, eli son granni. Sama mies keksi grandin pillimehut, joita pattajan pojat joutuu juomaan jos alkavat aimolle uhoomaan.
      Meidän poika lähti juhlaan polvi maassa rossi pyörällä ja oli niin nopea että sai eksytettyä äitinsä ennen suomussalmen lossia. Pojalla oli iso dyroksi laatikko jossa oli eväksiä ja pari vanhaa pornaria. Hyllypylly lehden juhlanumerosta tulee aina riitaa välillä, jos ollaan yhtä aikaa lantalassa.

      • Anonyymi00002

        Ei ole tuollakaan pojalla nuppi ihan virheetön.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Ei ole tuollakaan pojalla nuppi ihan virheetön.

        No ei ole. Sen nimi on Teemu Arinpoika Saarinöyhtä


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        No ei ole. Sen nimi on Teemu Arinpoika Saarinöyhtä

        En tunne henkilöä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      553
      1801
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      877
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      873
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      806
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      729
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      707
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      64
      681
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      638
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe