Ikäihmisten hoivakoti Riihimäellä on otettu epäkohtien takia tarkempaan valvontaan – rikosilmoitus huumausainerikoksesta ja varkaudesta
Kanta-Hämeen hyvinvointialue on ottanut hoivakodin tarkempaan valvontaan.
Tänään 17:16 | Päivitetty tänään 18:30
Riihimäellä sijaitseva ikäihmisten hoivakoti Elämäntaival on otettu tarkempaan valvontaan, sillä hoivakodin toiminnassa havaittiin epäkohtia. Asiasta kertoi Kanta-Hämeen hyvinvointialue maanantaina.
Poliisin mukaan hyvinvointialue teki poliisille tutkintapyynnön viime viikolla hoivakodin toimintaan liittyvistä epäselvyyksistä. Asiasta on kirjattu rikosilmoitus nimikkeellä huumausainerikos ja varkaus, mutta rikosnimikkeet saattavat kuitenkin muuttua tutkinnan edetessä.
Poliisi kertoi tiedottavansa asiasta lisää tutkinnan edetessä.
Ohita mainos
Mainos - sisältö jatkuu alla
Mainos päättyy
Hyvinvointialueen mukaan hoivakodissa on tehty tarvittavat korjaavat toimenpiteet ja hoivakodille on nimitetty uusi lähijohtaja.
Hoivakodin asiakkaille ja heidän omaisilleen on lähetetty asiasta tietoa maanantaina, ja asuminen hoivakodissa on turvallista, hyvinvointialueelta kerrottiin.
Elämäntaival on hyvinvointialueen mukaan yksityinen palveluntuottaja, jolta hyvinvointialue ostaa palveluita.
STT kysyi hyvinvointialueelta maanantaina tapahtumista tarkentavia kysymyksiä, mutta hyvinvointialue ei halunnut vastata niihin.
Elämäntaival
Anonyymi-ap
4
832
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Mielenkiintoista että väittävät ettei hoitajat halua lähteä heiltä pois ja miten sitoutuneita hoitajat ovat, siltikin jatkuvasti ollut rekry päällä.
- Anonyymi00002
olikos niin, ettei joku puheenjohtaja ollut yhtään ajantasalla
- Anonyymi00003
Eiköhän äiti ole tietoinen mitä tytär on puuhaillut
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Eiköhän äiti ole tietoinen mitä tytär on puuhaillut
Vai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502