Joutsenia alkaa olla liikaa ja siksi niitä pitäisi saada metsästää
Joutsenten metsästys
10
221
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyllä Kyllä - kansallislintua Kansan ruokapöytään -ei muuta kuin -SYÖMÄÄN- !
- kyllä se on riistaa ja vatta tulisi täyteen - ! - Jos sitä vain saisi - ? - Anonyymi00002
Metsästäjiä on jo liikaa ,vois alkaa vähentämään lailisesti.😈😈
- Anonyymi00003
Kumpaa?
Laulujoutsenta vai kyhmyjoutsenta?- Anonyymi00004
Kumpaa maalaisjunttia vai etelän vetelää .👿👿👿
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kumpaa maalaisjunttia vai etelän vetelää .👿👿👿
Mikä häiritsi kysymyksessä?
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Mikä häiritsi kysymyksessä?
Mitäs luulet .?
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Mitäs luulet .?
En tiedä, kerro.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
En tiedä, kerro.
Ei sinun tarvikkaan tietää.
- Anonyymi00007
Kyhmäristä saisi sopivasti leivinuunin pesään menevän paistin. Nami!
- Anonyymi00010
Kauan sitten, ennen Yrjö Kokon valistuksellista kirjallista uraa, kaukana Suomen laajoilla järvillä ja metsissä, eli metsästäjä, joka oli tunnettu armottomuudestaan joutsenia kohtaan. Hänen leuassaan kasvoi ruokotottoman runsas ja tuuhea parta, joka teki hänestä helposti tunnistettavan hahmon kylissä ja metsissä. Hän kulki ympäri Suomen, metsästäen joutsenia, eikä säästänyt niitä milloinkaan.
Eräänä keväänä, kun joutsenet olivat pesimäpuuhissa, metsästäjä saapui erään joutsenen pesälle. Pesässä oli kolme suurta, parrakkaan näköistä munaa, jotka kiilsivät auringonvalossa kuin helmet. Metsästäjä päätti tervata munat, jotta ne eivät koskaan kuoriutuisi ja joutsenet katoaisivat ikuisiksi ajoiksi. Hän nosti tervasäkin esiin ja alkoi levittää tervaa munien pinnalle.
Mutta juuri silloin, parrakas emojoutsen, joka oli vartioinut pesäänsä uskollisesti, hyökkäsi metsästäjän kimppuun. Sen nokka iski terävästi ja voimakkaasti metsästäjän partaan, joka alkoi harventua ja kipu sai hänet pysähtymään. Metsästäjä tunsi syvää katumusta ja ymmärsi, että hänen tekonsa oli väärin. Hän laski tervasäkin maahan ja antoi emojoutsenen rauhassa hoitaa munansa.
Siitä hetkestä lähtien metsästäjä ja emojoutsen kokivat yhteyttä. Parrakas metsöstäjä antoi emojoutsenen hautoa muniaan. Syksyllä he lähtivät yhdessä lentämään kohti maailman ääriä, pois Suomen metsistä ja järvistä, etsimään rauhaa ja uutta elämää. Matkallaan he tapasivat parrakkaan ja ikääntyneen Nils Holgerssonin, joka oli kokenut monia ihmeellisiä seikkailuja. Nils antoi heille tarkat suunnistusohjeet ja kertoi tarinoita oudoista ja ihmeellisistä kokemuksistaan, jotka olivat opettaneet hänelle elämän tärkeitä totuuksia.
Lopulta, pitkän matkan jälkeen, metsästäjä saapui paikkaan, jossa hän kohtasi parrakkaan Fatiman. Fatima oli lempeä ja viisas henkilö, jonka sydän sykki lämpimästi. He rakastuivat syvästi ja päättivät rakentaa yhdessä uuden elämän hiekkalinnassa, kaukana menneisyyden varjoista. Siellä he elivät onnellisina, suojellen toisiaan ja ympäröivää luontoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181