Paljonkohan on Ukrainaan laitettu riihikuivaa? Eikä sekään riitä:
Ukrainalaisille maksettu lähes 500 000 000 euroa Kelan tukia
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011957144.html
Kyllä tulee meille kalliiksi
16
355
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sinne menny kaikki suomen rahat ilman vastiketta!! Six leikataan jälleen....
- Anonyymi00011
Sergei 🥰💋💋💋
- Anonyymi00002
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista"
https://www.suomi24.fi/opastus/saannot- Anonyymi00003
Persupoliisi opastaa suomalaisia.
Ei mitään negatiivista, varsinkaan kun persut on päättämässä.
Leikataan sama määrä suomalaisilta vaikka sateista ja muualta.
Huomioitava, että tuo summaan menee joka vuosi.
Kyllä persut osaa silmänkääntötemput.. - Anonyymi00004
Meinaatkos, ettei valtion lahjoittamat valtavat rahamäärät kosketa Haapavetisiä, niinkuin koko maan kansaakin. Onko Haapavetisillä oma talous, johon valtio ei osallistu?
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Meinaatkos, ettei valtion lahjoittamat valtavat rahamäärät kosketa Haapavetisiä, niinkuin koko maan kansaakin. Onko Haapavetisillä oma talous, johon valtio ei osallistu?
Persulla on hätä Venäjän puolesta.
- Anonyymi00013
Anonyymi00004 kirjoitti:
Meinaatkos, ettei valtion lahjoittamat valtavat rahamäärät kosketa Haapavetisiä, niinkuin koko maan kansaakin. Onko Haapavetisillä oma talous, johon valtio ei osallistu?
On, meilä kaupunki tukee persaukisia yrittäjiä. Eli me veronmaksajat osallistumme myös niihin talkoisiin. Haapavedellä on helppo yrittää!
- Anonyymi00006
Muistakaapa sit ens vaaleissa, miten tämä hallitus ohjasi rahat paremmille kuin omille.
- Anonyymi00007
Antoihan hallitus itselleen ensitöikseen kunnon veroalen, jäi sentään miljardi itellekkin, tai siis hyvätuloisille.
- Anonyymi00008
Super-Sannan Punakaarti-hallitus lahjoitti "köyhille" Italian ja Espanjan SOSIALISTI-TOVEREILLE 5000miljoonaa Euroa Veronmaksajien rahoja. Noin vain. Ja Urpo Petteri Kunnon Kommunistina antoi siunauksen rahojen lahjoittamisen Espanjan Sosialistihallitukselle. "RAHAA ON" , niinkuin ANTTI RINNE huohotti.
- Anonyymi00009
Rahaa on, siksi Orpo jakoi miljardin hyvätuloisille veronkevennyksiä.
- Anonyymi00012
Persupölökin on jo krapuloissaan herännyt 🤣
- Anonyymi00010
Igor iki-ihana 🥰🥰🥰💋
- Anonyymi00014
Vladimir jaksaa yrittää kääntää sumalaisten mieltä Ukrainan suhteen, mutta ihan turhaa. Me tuemme ja autamme riittävän kauan. Syökää vaan kaalia ja juokaa kotipolttoista, siihen on teillä tottuminen.
- Anonyymi00015
Meillä ei ole kohta edes sitä kaalia, kun kaikki varat menee pelle Zelelle ja Putin nauraa.
- Anonyymi00016UUSI
Kyllä turvaa hakeneille tulisi välttämättömät perustarpeet turvata, eli ruoka ja katto pään päälle, muta kun ei muut puolueet kuin vain perussuomalaiset ymmärtävät, että Suomen sosiaaliturva on osa meidän ansaitsemaamme omaa palkkaa, eikä sitä kuulu muille jakaaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768