Jälleen kerran Chain Hunters Kouvolan ilmoitus vilisee kirjoitusvirheitä, mitähän koulua päämies on käynyt? Nyt saisi kaikki halukkaat lahjoittaa rahaa MobilePayn kautta. Lupanumeroa ei vaan näy keräyksessä?
Onko Chain Huntersilla rahankeräyslupa?
Anonyymi-ap
20656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei näy rahankeräyslupaa, vaikka vastikkeettomia rahalahjoituksi MobilePaylla kerjää. Todellinen ammattilainen.
Lupanumero pitää aina näkyä rahankeräysilmoituksessa.
Sitä, onko lupaa, kannattaa kysyä poliisilta sillä sehän ne luvat myöntää ja ottaa erittäin mielellään vastaan ilmoitukset luvattomista keräyksistä.
Laitoin poliisille kyselyn , eiköhän se kohta selviä.
Näinhän tässä taitaa käydä, että rahaa eiole rakentaa ja kohta pyydellään Kouvolan kaupungilta työkalut yms. ratojen tekoon. Pitäisi vain oll muillakin yhdistyksillä samat oikeudet käyttää kaupungin työvälineitä. Seuran sivulla ei ole missään tietoa mitä jäsenyys maksaa??? Tiedot saa vain kirjautumalla omilla tiedoilla eli hyvin avoinata toimintaa.
Aika oleellinen tieto ilmoittaa jäsenmaksu seuran sivulla.
Katselin muiden seurojen sivuja niin kaikilla oli jäsenyyden hinnat näkyvissä. Onkohan Chain Huntersilla vähän korkeammat hinnat kun ei halua ilmoittaa. Ehkä saisi jäseniä helpommin kun ilmoittaisi reilusti hinnat.
Mitäs tässä odotellaan? Eikös radan pitänyt olla keväällä valmis? Oliko puheet osaamisesta totta vai tarua, kun monessa kaupungissa ratojen teko ollut käynnissä monta viikkoa?
Eipä koko radasta kuulu enää mitään. Pitäisi varmaan jo kovalla tohinalla aloittaa ison radan tekeminen eikä ole valmis vielä lastenratakaan.
Onkohan kaupunki nähnyt tämän uusimman perheratasuunnitelman? Ihan sillä vaan, ettei ollut kaupungin jakamissa suunnitelmissa tämä uusin kuvakaappaus suunnitelmasta.
Kovasti tuntuu olevan halua levittää rata-aluetta niin, että kävelyreitit jää ratojen keskelle.
Olen samaa ihmetellyt, että miten voi aikuinen ihminen tehdä jatkuvasti niin paljon kirjoitusvirheitä. Ei ole ainakaan yhdyssanojen opettelun aikana ollut koulussa. Mesenaatteihin ei ole tullut yhtään rahaa. Miksi seura ei ilmoita kuten muut, että millä hankerahalla on tarkoitus radat rakentaa?
Eipäs etevä Kouvolan sanomien toimittaja osannut tehdä yhtään järkevää kysymystä tälle yhdistyksen nokkamiehelle, joka on nyt tainnut jäädä yksin kun ei koskaan muita jäseniä esitellä. Olisi nyt vaikka kysynyt mikä on rahoitustilanne ja onko valmentajan yritys ja verotusasiat kunnossa? Pikkulinnut lauloi, että ei taida olla.
Narsistinen persoonallisuushäiriö
Kokee olevansa oikeutettu erikoiskohteluun
Korostunut ihailun tarve
Ominaista itseen liittyvät voimakkaat suuruuskuvitelmat
Tyypillistä empatian vähäisyys
Taipumusta kateuteen ja ylimielisyyteen
Saattaa käyttää muita hyväkseen häikäilemättä
Vaikuttavat aluksi lämpimiltä ja karismaattisilta ihmisiltä, mutta koetaan usein kylminä lopulta
Kyseessä on pidempi aikainen itsetunnon ja itsearvostuksen häiriö, jonka uskotaan kehittyvän esimerkiksi vaikean lapsuuden seurauksena
Jos kykenee tunnistamaan toimintatapansa ja niiden seuraukset, voi hyötyä psykoterapeuttisesta hoidosta
Miksi tästä seurasta (=vetäjästä) on tälläisiä tyhjänpäiväisiä lehtijuttuja? Mitään näyttöä ei ole ammattitaidosta tullut vielä näkyviin.
"Taitaa olla yli 15 jäsentä tällä hetkellä." Oho, ei ole ehtinyt tarkistaa kun kokoajan tulee lisää jäseniä. Oli jo kuukausia sitten kaupungin pöytäkirjassa se 15 jäsentä. Onko nyt siis jo 16?
Nyt itketään lehdessä, että maasto onkin vaikeaa. Voisiko joku kertoa mikä hankeraha seuralla on käytössä? Missään ei ilmoiteta, mutta kovasti uhotaan rakentaa.
Koko keissi on kun menis perse eellä puuhun. Isot lehtijutut ja kokovartalo kuvat, mutta ammattitaidosta ei tosiaan ole näkynyt muuta kun suuret puheet. Yleensä toimitaan toisin päin. Risusavottaa Heinolassa tehnyt muutaman vuoden työllistettynä ja on niin pätevä.
Samaa ihmetellyt
Missä se rata on? Kävin katosmassa niin en yhtään heittopaikkaa löytänyt. Voisko joku laittaa tarkan sijainnin vai eikö sitä edes ole olemassa?
Perherata on nousemassa, harmi että joku ihminen käyttää aluetta huussina. Lasten on hyvä siellä frisbeetä kakkakekoihin heittää.
Aika onnetonta touhua. Ei taida valmista tulla tänä kesänä ... jos koskaan. Paljon on puuhamiehellä aikataulut muuttunut kun olisi pitänyt tulla perherata jo valmiiksi ja isompi rata ensi kesänä, no sen aikataulun muutti jo vuodella eteenpäin, heh, heh.