YouTubesta ja Salkkareista tuttuja unessa

Anonyymi-ap

Viikonloppuna näin unta,että olin uimahallissa. Altaan reunalla oli joku nainen kuvaamassa videota. Sitten näin hänen kasvot. Hän oli YouTube kanavan beez asmr nainen.

Tänään Tiistaina päiväunilla näin unen,että olin jossain kerrostalossa. Siellä oli alakerroksessa kerhohuone täynnä ihmisiä. Porukasta tunnistin Salkkareiden Laila Kajanderin. Juttelin hänen kanssaan. Se oli ihanaa.

Olisi kiva tietää oliko näillä unilla joku merkitys.

1

186

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      mulla uintiunet ja uimahallit unet meleko yleisiä.

      Esim tällaisia uimahalli-unia;
      en pääse uima-altaaseen kun sinne menoon ensin pitää tehdä joku vaikea 35 kysymyksen tehtävä joka pitää läpäistä 32 oikein jotta pääsee uimaan.

      Sitten uimahalli-uni jossa uin niin nopeaa kilpailussa että tulen kohti uimahallin päätyä ja olkapäillä runttausliikkellä pysähdyn päätyyn niin että olkapäihin sattuu. Usein sijoitun uimakisassa ykköseksi, kakkoseksi tai kolmanneksi ja uintivauhti on normaalia huomattavan nopeamphaa ja usein en käy edes kunnolla veden alla .


      Joskun näen unta että uin valtaisassa järvessä jossa tulee 7-10 metrin korkuisia aaltoja. Usein palaan takaisin ja joskus ne hornaisee uumeniinsa jolloin pidätän hengitystä johon herään happivajeen tuntuun mutta kun nämä unet on yleistyneet niin pystyn unitilassa välttämään nämä unet että unikuva pysähtyy automaattisesti ja siirtyy toiseen unitilaan tai riittää kun kanootissa&veneessä tai uimistilassa käännän selkäni menosuuntaan ja suljen silmäni niin unikuva siirtyy uuteen unikuvvaan.

      Meriunet on mielenkiintoisia kun katsoo horisonttiin , ei näy rantaa koska meri. Aikomuksena uida koko meren läpi toiselle puolelle Ruotsiin. Jopa usein uimalla. Joskus jäätä kun talvella kulkee merenjäällä ja haaveilee ruotsin puolelle menosta. Yhtäkkiä minuutin kuluttua sitä onkin jo toisella puolella eli Ruotsissa. Keltasinisiä ristilippuja alkaa näkymään.

      Usein oulujärvi tulee uniin (kun siellä päin tulee liikuttua) niin oulujärvessä uin tai meen veneellä (joskus moottorivene jossa hytti) ja pääsen toiseen kaupunkiin jossa järvi melkein ulottuu kaupungin ensimmäisiin katuihin ja rakennuksiin. Tämä sama uni toistuu ja kaupungilla aina sama nimi myös mutten saa mieleeni kaupungin nimeä.


      näin kerran unta että olin pikkulapsena melkein hukkunut /kuollut kokkolan uimahallissa kun 2-3 vuotiaana olin vauvojen&lapsien altaassa hornaissut vettä keuhkoihin rajusti ja uimahallin valvoja puhui siitä minulle ja perheelleni kun noin unessa 15-vuotiaana tulin käymään uudelleen samassa uimahallissa niin uimahallin valvoja oli sama ja muisti minut ja kerroin hänelle että siitä jäi traumat että pelkään vettä mutta osaan toki jollain lailla uida.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1324
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1195
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      82
      832
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      122
      577
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe