Kaikki verot pitää nostaa ja kulujen kasvaa kunhan mikään ei nosta minun herra kuninkaan kustannuksia, palkkapussini sisältöön tulee lisätä 10 kultaista kolikkoa. Enemmän mitä muilla ja täysi hoito päälle veronmaksajien piikkiin !
Kuninkaan silmin katsottuna
8
154
Vastaukset
- Anonyymi00001
Näinhän Purra toimiikin🍀🍀🍀🍀
- Anonyymi00002
Kuningas herotukselta kävi käsky että kaikki 10 kulta harkkoo on verolle pantava ja köyhä on omistaan antava
- Anonyymi00003
Leikkaatko sinäkin kaisloja
- Anonyymi00004
Leikattava suurimmasta menoerästä eli palkoista!
Miten on mahdollista että alle 5000 asukkaan kunnassa suurin menoerä on palkat?!
Löytyykö aamuisin jokaiselle työtä koko päiväksi, joka hyödyttää kuntaa ja kuntalaisia?
Onko oikein että tuohon on kaksi erilaista vastausta?- Anonyymi00005
Se vähän riippuu mitä työkohdetta tarkoittaa
- Anonyymi00006
Tikkalanmäki tuo haasteita no 1.
Tasa-arvoiset vapaa-ajan kohteet puuttuu. Vain pojille ja miehille on areenat Lamminahoa myöten
Vanhemmille ihmisille kirkko ja yksi "kamari".
Kiitos, se ei käy, uskonlahkot tosin vallannut keskustan pientilat joutavine pimputuksineen.
Tavallisten ihmisten olotilat puuttuu.
Ei edes kunnon kahvilaa, yksi epämääräinen grilli jossain torin kulmassa, voi ei.
Niin ja joku kuulutti sitä eriötä, kesäkausi alkaa, hävettää tämän kaupungin toiminnot.
Ei vanhemmat ihmiset mene noihin epäsiisteihin bajamajoihin.
Miksi, esim Halpa- Hallin wc - tilat mobiisoitiin, muutama huumehörhö pääsi pilaamaan asiakaskäynnit sinnekin.
Eikö ne ole kuskattu jo osa linnaan ja loput naapurikunnan harmiksi, joten olisi aika palauttaa ihmisyys ja asiat tolalleen.
Emme kaikki jaksa hyödyttää Lampa- ahon kutusaleja ja rinne kiipeilyä.
Tavallisille ihmisille, veronmaksajille ei ole mitään, ei mitään oleskelupaikkoja.
Kesä ehkä tulee, muuta ei sitten olekaan, Hotellinranta viety politiikan pelien rahastuspaikaksi, sielläkää ei saa oleskella, yläpuoli sahaa myrkkyjen peitossa, missään ei saa olla, nyt tosin kesä mennenee monin tavoin pilalle, pöly lentää vielä keskustassa, kun nuo isot rekat rullaa taivaantulia uusiksi.
- Anonyymi00007
Haista aloittaja pitkä v*ttu.
- Anonyymi00008
Kiitos samoin sinulle haiseeko hyvälle 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1762626Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65859
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20750Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait221736Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86730Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688