Lippu Hamina

Anonyymi-ap

Hölmöt haminalaiset silläki rahalla ois ollu vanhusten hoitoon parempaa käyttöä.Kuka hölmö muka tollasta lippua tulee katsomaan...

6

315

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No tietyst Haminan hölmöt.heh heh

    • Anonyymi00002

      Ei kaikki haminalaiset olleet silloin hölmöjä, fiksuimmat vastusti, koska rahaa olisi tarvittu huutavaan pulaan; perhepäivähoitajien palkkaamiseen, mutta ei, miljoona vaan lippuhankkeeseen puuhamies Kiljusen johdolla. Armeija joutui väistymään tulevalta tankokentältä ja rakentamaan uuden autoharjoitusradan jonnekin metsään. Käyttökulut juoksevat; 25 000 euroa/vuosi.

    • Anonyymi00003

      Voi hyvää päivää kyl haminalaiset on pöljiä.Ei tulis mielenkään tulla toljottaman tollasta lippua..Hamina on ihan p.....stä.

    • Anonyymi00004

      Oisko mitä jos strömbergin ruumisauto.tekis siel ympyrän j sit veis rukmishuonelle. OISHAN SE HIDNOA

    • Anonyymi00005

      Haluaisin uskoa, että iso osa haminalaisista minä itse mukaan lukien vastusti alun alkaenkin koko lippusirkusta. Olis kiva tietää, missä ne hirveät turistimäärät on aina jemmassa joita Kelju Kiljunen mainosti Viiden jälkeen haastattelussa 🤔 ja miksi yritykset sulkee luukkunsa yksi toisensa jälkeen 🤔 sopis nykyisen päättäjäporukan riveihin hyvin, paskanjauhanta tuntuu tulevan oikean poliitikon elkein.
      Toivon, ettei vaan kovin moni nähnyt koko ohjelmaa ainakaan Haminan ulkopuolelta, koska eka ajatus jutun nähtyäni oli, että pääsee taas muu Suomi ainakin nauramaan meille.

      Mut eikös lipusta ja koko fiaskosta nyt olla pääsemässä eroon? ❤️

    • Anonyymi00006

      Hölmöt. Hakea vielä jopa vahingon korvauksia , että ei menisi oma uskottavuus. S__T_NAN TUNARIT.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      164
      1693
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1300
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      219
      936
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      867
    5. 55
      766
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      737
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      725
    8. 89
      691
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      637
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      592
    Aihe