Yhteydet pätkii 30min välein ja tuesta ei saa mitään tai ketään kiinni ilman että maksaisit itsesi kipeäksi siitä. Voiko tämä olla edes laillista enää vai tulisikohan tässä kohtaa ottaa jo yhteyttä kuluttaja-asiamieheen kuin palvelut on näin surkeaa?
Elisa on kyllä aivan täysi farssi.
6
398
Vastaukset
- Anonyymi00001
Joo, huomasin saman jo 15 vuotta sitteb. Maksoin ilolla "sakot", enkä ole senjälkeen kussutkaan Elisan suuntaan.
- Anonyymi00002
Vaihda nyt hyvä ihminen liittymät ja palvelut Telian liittymiin ja palveluihin! Älä haksahda enää siihen Elisaan. Jos näet tai kuulet firman nimen Elisa, niin kierrä kaukaa.
- Anonyymi00003
Mobiiliyhteyden toimivuus on ihan paikasta kiinni. Yhdessä paikassa paras vaihtoehto on operaattori x, toisessa paikassa y.
Jos Elisa ei toimi, testaa kaksi muuta verkkoa ja valitse niistä paremmin toimiva. Ja kun olet löytänyt toimivan verkon, voit vielä tarkistaa miltä palveluntarjoajalta saat sopivimmat liittymät ko. verkossa. - Anonyymi00004
Usein on lueskeltu tulevia viestejä hinnoittelusta ja ettei sinun tarvitse tehdä mitään...... kuin maksaa , tuki loppuu siihen kun tilaus tehty . Vaihto kannatti .
- Anonyymi00005
Rahalliseti useimmiten vaihtaminen ei lopulta ole kannattavin vaihtoehto, vaan vanha operaattori antaa paremman winback-tarjouksen. Vain satunnaisissa kampanjoissa vaihtaja saa yhtä hyviä tarjouksia.
Tietysti jos vanha operaattori ei toimi, silloin pitää vaihtaa sinne mikä toimii. Ja sitten kalastaa sieltä uusi winback. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Rahalliseti useimmiten vaihtaminen ei lopulta ole kannattavin vaihtoehto, vaan vanha operaattori antaa paremman winback-tarjouksen. Vain satunnaisissa kampanjoissa vaihtaja saa yhtä hyviä tarjouksia.
Tietysti jos vanha operaattori ei toimi, silloin pitää vaihtaa sinne mikä toimii. Ja sitten kalastaa sieltä uusi winback.Älä ihmettä, ihanko totta?
Kerro toki lisää muitakin itsestäänselvyyksiä.
😆😆😆
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741192
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?46631Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä304558Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t228543- 51529
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502