Millä keskiarv. kosmetologiksi amikseen.

Olen käynyt jo lukion, mutta tahtoisin kosmetologiksi. Keskiarvoni on noin 8.1.
Riittääkö pääsykokeisiin. Käsittääkseni on aika rajoilla, kun vaikea pääsyiseltä vaikuttaa ala.

Kinka helppo "vanhuksen" on päästä nuorten joukkoon.
3473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä on vanhus? Siis sinun ikäsi?

Äänestä
  • huimat 20.v

    Äänestä

Empä tiiä keskiarvoista, mutta yks kaveri haki helsinkiin amikseen ko. alaa ja ois päässy sisälle kyllä. keskiarvo ei tällä ihmisellä ollu huikea, jotain tuollaista 8.1 tai vastaavaa. siitä en tiä kuinka hyvin "vanhus" sopeutuis sinne teinien joukkoon, riippuupa aika paljon ihmisestä.. ite en nyt ehkä välttämättä jaksais sellasta teineilyä.. mutta luulis että jos lukiopohjalla hakee, ni ois ihan ok-helppo päästä, kuiteskin on kyseessä ammattikoulu. Ja onhan niitä sellasia maksullisia kouluja myös, jonne suunnilleen kaikki pääsee. Tsemppiä hakuihisi! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meikkipelle kirjoitti:

Olen käynyt jo lukion, mutta tahtoisin kosmetologiksi. Keskiarvoni on noin 8.1.
Riittääkö pääsykokeisiin. Käsittääkseni on aika rajoilla, kun vaikea pääsyiseltä vaikuttaa ala.

Kinka helppo "vanhuksen" on päästä nuorten joukkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu