2 Autoa pihassa ja kunta maksaa vuokrat ym. Ei paljon mieltä lämmitä, kun hakevat avustuksia leipäjonoista , seurakunnalta ym . Meillä Suomalaisilla ei ole varaa edes polkupyörään ym perustarpeisiin.
Antakaa pelastusarmeija , spr ja seurakunta nyt kaikki rahanne heille jotta heillä olisi yltäkyllin kaikkea
terveisin : Köyhä Suomalainen
Antakaa pelastusarmeija , spr ja seurakunta nyt kaikki rahanne heille jotta heillä olisi yltäkyllin kaikkea
terveisin : Köyhä Suomalainen
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin kauan kun täällä huolehditaan verovaroilla muista paremmin kuin omista en tule tekemään minuuttiakaan verollista työtä. Ellei näille elintasopummeille tulomaasta katsomatta kelpaa parakkimajoitus ja soppatykistä 2x päivässä jaettava ruoka niin ne eivät ole mitään turvapaikanhakijoita vaan elintasoloisia.
Kyllä Suomalaista veronmaksajaa kusetetaan oikeelta ja vasemmalta näiden tukimiljardien mättämisessä pitkin maailman turuja. Omat kansalaiset ei ole enää mitään meidän päättäjien silmissä. Kurjuuteen saaneet suomalaiset ja tämä tila on pysyvä. Kyllä täällä kelpaa olla ja elää, kun mistään ei ulkomaan elävien tarvii maksaa. On ilmaiset asunnot, vettä, sähköä, Kela maksaa polkupyörät, telkkarit, vaatteet ym. Ei oo ihme että verotulot ja rahat hupenee. Ja ottaneet vielä velkaa, että esim. urkkilandiaan saadaan muutama miljoona tai enemmänkin miljardi upotettua.
Mene töihin.