Että kaivatulla on omaisuutta?
Kuinka paljon toivoisit
43
454
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei mitään väliä sillä ole. m>n
- Anonyymi00002
Ei väliä, materia ei tuo onnea. Kuka säästöjä kaipaa kun kuolee? n>m
- Anonyymi00026
Kyllä se tuo aika paljon helpotusta elämään.
- Anonyymi00044
Anonyymi00026 kirjoitti:
Kyllä se tuo aika paljon helpotusta elämään.
Tuo, painotin lähinnä sitä ajatusta, että se ei olisi koko loppuelämän tarkoitus, säästäminen ja elämättä jättäminen.
- Anonyymi00003
Ei kiinnosta yhtään.
- Anonyymi00004
Auto olisi tosi kätevä. 🫣 Plussaa jos on peräkoukku. Pakettiautosta pyörtyisin.
- Anonyymi00005
Voin vuokrata sellaisen kympillä.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Voin vuokrata sellaisen kympillä.
Kymppi per päivä?
- Anonyymi00010
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kymppi per päivä?
Kannattaa vuokrata vain silloin kun sitä tarvii.
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Kannattaa vuokrata vain silloin kun sitä tarvii.
Milloinkas tarviit?
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Milloinkas tarviit?
Ajattelin, että jos viitenä päivänä viikossa aamusta iltaan. Pakunvuokra kympin, sinä saat kympin tunnilta ja minä pidän loput.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ajattelin, että jos viitenä päivänä viikossa aamusta iltaan. Pakunvuokra kympin, sinä saat kympin tunnilta ja minä pidän loput.
Putosin (hevos)kärryiltä.
- Anonyymi00021
Anonyymi00015 kirjoitti:
Putosin (hevos)kärryiltä.
Paljonko on hevoskärryn vuokra per päivä?
- Anonyymi00028
Anonyymi00021 kirjoitti:
Paljonko on hevoskärryn vuokra per päivä?
Eka ajot ilmaiseksi jos annat kyydit määränpäähän asti.
- Anonyymi00007
Sehän hänet onnelliseksi tekee. Eli toivottavasti sitä myös saa.
- Anonyymi00030
Kyllä ja lisää tulee.
- Anonyymi00008
Ap kirjoittaa omaisuudesta ikäänkuin se olisi joku vakiosumma, jokaiselle jotenkin määrätty tai kohtalona. Omaisuuden määrä voi vaihdella samallakin ihmisellä rajusti elämänsä aikana.
- Anonyymi00009
Toivoisin? No ihan vaikka olisi biljonääri, niin ei haittaisi.
Eikä ku oikeesti tarkoitettuna: ei mua liikuta suuntaan eikä toiseen, on sit rikas tai köyhä. Tai vaikka keskeltä.
Oikeestaan ehkä parempi sit kuitenkin, jos ei ois mitenkään erityisen rikas, kun ne rahajutut saattaa olla sellainen, että ei tuntisi tasavertaiseksi itteesä näin köyhä poika.
Ois koko ajan olo, että on köyhä. Ainakin jos toinen vielä ois semmoinen, että toisi esille sitä omaisuuttaan, niin ei se ehkä mukavalta tuntuis.- Anonyymi00031
Niin koska sun itsetunto ei kestäisi sitä, että nainen olisi sinua rikkaampi, köyhät miehet on surkeita luusereita.
- Anonyymi00011
Oon rikas,sitten kun mun isä joskus kuolee!
- Anonyymi00013
Sillä ei ole mitään väliä, kunhan ei ole korviaan myöden veloissa (en ole itsekään).
- Anonyymi00016
En toivo. Pärjäisimme kyllä.
- Anonyymi00017
Seurustelen vain rakkauden tähden. Rahalla ei ole väliä suuntaan tai toiseen. Tosirakkaus ei katso rahaa eikä omaisuutta.
- Anonyymi00018
En toivo yhtään mitään enää, nykyisissä ja ehkä tulevissa riittäniin. Kaikki myyntiin ja rahoiksi. Muutto ulkomaille
- Anonyymi00019
Tarpeeksi että on itse tyytyväinen siihen. Muuten ei kiinnosta vittuakaan toisen materia.
- Anonyymi00024
Kommentointityyli kertoo ihan jostain muusta.
- Anonyymi00020
Eihän kaivatun omaisuudella pitäisi olla väliä- on mullakin jotain-mutta ei paljon-ettei tartteis töissä käydä, enkä lähde sillä kehuskelemaan. Mutta toivoisin, että elättää itsensä ja hoitaa raha-asiansa kunnolla. Ja mielestäni kummallakin oma omaisuutensa, ellei sitten olisi yhdessä hankittua. En oikein hyväksy tuota provider-mallia tai saahan mies ostaa naiselleen toki kivoja asioita, mutta haluaisin kyllä töissä käydä ja tehdä jotain hyödyllisempää kuin nyt. Olen jämähtänyt paikalleni.
- Anonyymi00022
Valtavasti sais olla ihanalla naisella.
- Anonyymi00023
olisi kiva jos miehellä olisi vähän enemmän tuloja kun mulla nyt xd ihan vaan sen takia että hänellä ehkä saattaisi olla esim auto xd joka sitten taas mahdollistaisi vapaamman liikkumisen paikkoihin kuten esim mökkeilemään jonnekin perämettään ym xd mutta en minä tosiaan vaadi mitään vtun matkoja ym en ole koskaan vaatinut tuommoisia toiselta. jos olen köyhä en matkusta ulkomaille itse ja piste.
- Anonyymi00025
Ei merkitystä. En haluaisi upporikastakaan.
- Anonyymi00027
Jakaisin omaisuuteni naisen kanssa. En tiedä hänen omaisuudestaan mitään. Mutta tärkeintä olisi, että hän rakastaisi. Olisi ihanaa kun hän toisi elämääni vakautta ja selkeyttä. Laittaisi nukkumaan ajoissa. Puhuisi kanssani arkisista asioista, koska olen itse semmoinen todella syvän päädyn pohdiskelija. Voisi aina palauttaa maan pinnalle, että voisin vaikka imuroida tai käydä kaupassa. Määräisi tekemään kotitöitä. Tekisin mielelläni kaikki, koska rakastaisin. Mieheltä.
- Anonyymi00034
Minulla ei ole sellaista haavetta, että asuisin kenenkään kanssa yhdessä! En enää halua elää sellaista elämää, se ei olisi ollenkaan minun näköistä elämää!
- Anonyymi00029
Euro viiskyt riittää
- Anonyymi00032
Ei saa olla paljoa, sunnitelmissa on poistua suomesta kokonaan ja se ei onnistu tavaraniljaska mukana.
- Anonyymi00033
Minulla ei ole kaivattua eikä tule!
- Anonyymi00036
Nolla. Niin ei tarvitsisi keskustella kumman asuntoon muutettaisiin.
- Anonyymi00037
tuokin sanontq.. jos käy oike3in ahkerasti lääkäre4illä, pyyst te4rgrnä hyv in
- Anonyymi00038
En tarvitse rahaa vaan rakkautta ja läheisyyttä
- Anonyymi00041
Toisen perheen asiat ei kuulu teile,pitäkää vaan omista asioista huoli!
- Anonyymi00039
Henkistä ja emotionaalista pääomaa pitää olla ja paljon.
- Anonyymi00040
tuokin sanpontya jos tilaaty itsellesi todella pajon jotain lääkärien aiikojaq...
- Anonyymi00042
5M€.
- Anonyymi00043
jos lähettää kuiin Esko rtai Eerikki jotain dssatoja tutkintapyyntöjhä lääkäeeille... yulee vastyauksia poaljon
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768