Niinpä lopulta huomioitu nuo Somaliyhdistyksille avokätisesti jaellut humpparahat. On tuo ihmetyttänytkin kovasti.
Lieksa mainittu A studiossa
25
330
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eihän matut saanut kuin 160 000 euroa lomarahaa, mutta eihän se koko suvulle riitä pitkäksi aikaa somalian lomalle. Samanlaisen lomarahan ja vähän enemmänkin ovat saaneet joka vuosi.
- Anonyymi00024
Pitäähän matujen päästä lomailemaan kotimaahansa...vaikka ne on muka henkensä edestä sieltä lähteneet sotaa, vainoa ym pakoon.
Kusetusta koko homma! Lypsävät suomesta kaikki tuet ja avustukset ja vieläpä lomailevat kotimaassaan.
Mahtaa ne nauraa miten hölmöjä suomalaiset on!
- Anonyymi00002
Rydman kuvitteli olevansa jotenkin nokkela eilisessä A-studiossa, mutta joutuukin ylimielisen käyttäytymisensä vuoksi Petteri Orpon puhutteluun🤣.
- Anonyymi00022
Vai että oikein Pikku-Petterin puhutteluun.
- Anonyymi00003
Lieksan somput kyllä hyvin tienaa yhdistyksellään
- Anonyymi00019
Kehysriihen myrkyt ja mahdollisuudet hyvät kun myrkyt leikataan järjestöiltä
- Anonyymi00004
Rydman ei ehkä ole terävin kynä penaalissa. Näyttääkin joltain vitun vammaselta hobbitilta.
- Anonyymi00005
ei voi kiistää....
- Anonyymi00006
Eduskunnassa on kirjoittamaton sääntö että toista ei syytetä valehtelijaksi. Ryydmänillä loppui paukut kesken sanavalmiin ja fiksun naisen kanssa ja katsoi parhaaksi turvautua epärehellisin keinoihin.
- Anonyymi00007
Hyvä juttu, jopa paras VERONmaksajien kannalta! Metkat ja muut kaivosyhdistykset jäävät ilman ILMAISTA rahaa. Äitinpoikakin jää nuolemaan näppejään.
- Anonyymi00017
Turhat järjestöt pitää lakkauttaa kokonaan järjestöjä on turhan paljon näille on paljon verorahoja jaettu.
- Anonyymi00008
Ilonpäivä kun ilmainen raha loppuu pilipali yhdistyksiltä.
- Anonyymi00009
Mutta piliyhdistyksien tuki jatkuu.
- Anonyymi00010
Faktantarkistus Yle sivuilla. Rydman valehteli, Virta puhui totta.
- Anonyymi00011
Esimerkkiä persujen rehellisyydestä: valehtelee itse ja syyttää todenpuhujaa valehtelijaksi
- Anonyymi00012
Pääasia että jonninjoutavilta yhdistyksiltä rahat pois. Taidettiin yksi mainitakkin A-studiossa.
- Anonyymi00018
Anonyymi00013 kirjoitti:
Sitten joutuvat työkkäriin menemään? https://www.youtube.com/shorts/WKkh9GSM3aI
Järjestöjen leikkaus saa kiitosta mieluummin turhat järjestöt pitäisi lakkauttaa kokonaan ja te toimistot kokonaan ne kyttäävät työttömien tekemisiä säästöjä saisi paljon aikaa jos koko te hallinto lakkautettaisiin työllistämistä ei edistä yhtään korkeintaan työn ensiaskeleet eteenpäin työttömille aktivoidaan
- Anonyymi00014
Kkkkkkkkkk. Voi voi.......
- Anonyymi00015
Taitaa kirpaista
- Anonyymi00016
Äidinpoika kiittää
- Anonyymi00020
Aika outoa, että täällä vihervasemmistolaiset puolustavat discorahojen maksamista kaiken maailman hotten totti-yhdistykselle. No. Eihän se ullatus ole, kun ei ole maksamassa näitä sohvan pohjalta kuset ja paskat housussa.
- Anonyymi00021
Millä rahalla metkatalon grilli puretaan ja rakennetaan uudelleen?
- Anonyymi00023
Täytyyhän insinööreillä grilli olla ei sitä nälkäisenä pysty suunnittelemaan.
- Anonyymi00025
Somppuapinoille annettu kymmeniä vuosia satoja miljoonia hilloa aivan pelkkään kusetukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302671Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/702077Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201659- 1181607
- 1391306
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881074Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917