Miksi uutisissa ei kerrota tilastoja , esim. haittavaikutuksista ja kuinka ne toi mv . jälkipyykkiä on
https://youtu.be/utKE1mS_6wI?si=pI1Alm1Wk6lA9uVo
Sikapiikit ja mRNA Piikit , Ehtaa Tavaraa"
4
155
Vastaukset
- Anonyymi00001
Risikko sikapiikit ja Suomen lääkintöhallitus mRNA
- Anonyymi00002
Eiköhän tuo koronavouhotus jo riitä?
- Anonyymi00004
Mene hoitoon korona meni jo ohi monta vuotta sitten.
- Anonyymi00005UUSI
Koska olen itse valinnut koronavirusrokotteen, ymmärrän sen elintärkeän merkityksen sekä omalle että yhteisön turvallisuudelle.
Jaa rohkeasti näkökulmasi rokotuksen välttämisestä, jotta voimme yhdessä purkaa tieteellisen konsensuksen korostamaa kriittistä roolia vakavan sairauden ja tartuntojen estämisessä.
Koronarokote on laajalti tutkittu, erittäin tehokas ja turvallinen keino suojautua koronavirukselta, ja se on jo pelastanut miljoonia henkiä. Lukuisat tutkimukset ja valtava rokotuskokemus ovat vahvistaneet, että rokote on yksi tehokkaimmista tavoista estää vakava tauti, sairaalahoito ja kuolema. Siksi rokotteen ottaminen on vastuullinen ja välttämätön teko, joka suojaa omaa terveyttäsi ja vahvistaa koko yhteiskuntamme toimintakykyä.
Yhteinen ymmärrys ja avoin vuorovaikutus eivät ole vain kauniita sanoja, vaan ne ovat elintärkeitä peruspilareita terveyden suojelemiseksi! Kun luomme luottamuksellisen ilmapiirin, jossa kuuntelemme toisiamme ja jaamme tietoa, voimme yhdessä tunnistaa haasteet ja löytää kestäviä ratkaisuja, jotka vahvistavat sekä yksilön että koko yhteisön hyvinvointia. Tämä yhteistyö on avain siihen, että teemme tietoisia ja vastuullisia terveyspäätöksiä ja luomme näin vankan pohjan tulevaisuuden terveellisemmälle elämälle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788