Millaiset ihmiset myöntää homoille oikeuden adoptioon?

Anonyymi-ap

Sitä en ihmettele, että synnissä elävät homot haluavat adoptoida lapsia. Sitä ihmettelen miten lainsäätäjä voi sallia tällaisen vastuuttomuuden. Lapsi tarvii isän ja äidin. Kun tulee kuolintapauksia joissa isä tai äiti kuolee lapsen ollessa pieni, niin tämäkin harmillinen asia vaikuttaa lapseen. Puhumattakaan siitä että tietoisesti sijoitetaan homo tai lesbiopareille adoptioon lapsia.

Luoja ei suunnitellut tällaisia asiota tehtäväksi vaan luonnollista on miehen ja naisen liitto.

Ja kun tämän totuuden sanoo, niin jotkut vielä pitävät suvaitsemattomana. Mistä lähtien vääryyttä tai syntiä on pitänyt alkaa suvaita ja suosia? Ei me muitakaan vääryyksiä suvaita suvaitsevaisuuden nimissä.

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Toisessa ketjussa pohdittiin sitä onko homoseksuaalisuus normaalia. No ei se ole normaalia että mies yhtyy mieheen. Raamattukin asiasta sanoo tiukasti. Se on luonnotonta.

      Se että joillakin on taipumus homoseksuaalisuuteen ei tee siitä normaalia sen enempää kuin siitäkään että jollain on taipumus sekoittaa päänsä päihteillä.

      Minullakin oli taipumus katsoa pornoa paljon vaikka tiesin että se ei ole hyväksi. Kiitos Jumalalle pääsin siitä eroon. Myös homo voi päästä eroon taipumuksista ja sen toteuttamisesta ainakin uskoon tullessaan.

    • Anonyymi00002

      Teidän mielestännekö olisi parempi laittaa ne lapset lastenkoteihin.

      • Anonyymi00003

        mielummin mies-nais pareille adoptioon


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      280
      2621
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2453
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2195
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      76
      1877
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1628
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1406
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1308
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1130
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1099
    Aihe