Nautitaan keväästä, kesän odotuksen tunteesta ja siitä, että ryssällä jokainen päivä on seuraavaa päivää parempi.
Hauskaa vappua!
44
466
Vastaukset
- Anonyymi00002
Pahempi. Hyvä sekin.
- Anonyymi00003
Toivotaan että raja aukeaa pian.
- Anonyymi00004
:) meni kahvit näppäimistölle :) :)
Itäraja ei aukea ennen kuin venäjä on antautunut ehdoitta ja maksanut sotakorvaukset. Ymmärtänet, että siihen menee aikaa. Ei ehkä tapahdu sinun elinaikanasi, mm. siitä syystä, että venäjällä ei ole rahaa maksaa sotakorvauksia. - Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
:) meni kahvit näppäimistölle :) :)
Itäraja ei aukea ennen kuin venäjä on antautunut ehdoitta ja maksanut sotakorvaukset. Ymmärtänet, että siihen menee aikaa. Ei ehkä tapahdu sinun elinaikanasi, mm. siitä syystä, että venäjällä ei ole rahaa maksaa sotakorvauksia.Venäjän maksettavaksi tulee myös tuhot ilmastolle ja siitä johtuvat välilliset seuraukset ja kustannukset (tulvat, hirmumyrskyt, tulipalot jne,)
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Venäjän maksettavaksi tulee myös tuhot ilmastolle ja siitä johtuvat välilliset seuraukset ja kustannukset (tulvat, hirmumyrskyt, tulipalot jne,)
Venäjä ei selviä korvauksista maapallon elinaikana.
- Anonyymi00011
Anonyymi00004 kirjoitti:
:) meni kahvit näppäimistölle :) :)
Itäraja ei aukea ennen kuin venäjä on antautunut ehdoitta ja maksanut sotakorvaukset. Ymmärtänet, että siihen menee aikaa. Ei ehkä tapahdu sinun elinaikanasi, mm. siitä syystä, että venäjällä ei ole rahaa maksaa sotakorvauksia.Ymmärtänet, että heitin provon 😉 Hauskaa Vappua!
- Anonyymi00018
Anonyymi00008 kirjoitti:
Venäjä ei selviä korvauksista maapallon elinaikana.
Saadaanko me ne yli 4 miljardia Ukrainalta joskus jollain tavalla takaisin? Onko sillä edes väliä saadaanko vai ei?
- Anonyymi00020
Anonyymi00007 kirjoitti:
Venäjän maksettavaksi tulee myös tuhot ilmastolle ja siitä johtuvat välilliset seuraukset ja kustannukset (tulvat, hirmumyrskyt, tulipalot jne,)
Mitähän ilmastotuhoja Israel on aiheuttanut vuosien mittaan omilla pommituksillaan. Tai Usa?
- Anonyymi00021
Anonyymi00008 kirjoitti:
Venäjä ei selviä korvauksista maapallon elinaikana.
Eikä Ukraina selviä 90 miljardin EU:n tukilainan takaisinmaksusta.
- Anonyymi00022
Anonyymi00018 kirjoitti:
Saadaanko me ne yli 4 miljardia Ukrainalta joskus jollain tavalla takaisin? Onko sillä edes väliä saadaanko vai ei?
Ei Ukrainalta. Venäjältä.
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Ei Ukrainalta. Venäjältä.
Ei Suomi Venäjää ole auttanut. Toivottavasti.
- Anonyymi00025
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ei Suomi Venäjää ole auttanut. Toivottavasti.
Ei vaan Suomen antamat avustukset saadaan venäjältä. Sotakorvauksina.
- Anonyymi00035
Silloin se aukeaa kun Wiipurin linnan tornissa liehuu Siniristi lippu.
- Anonyymi00036
Anonyymi00011 kirjoitti:
Ymmärtänet, että heitin provon 😉 Hauskaa Vappua!
Faktat on aina faktoja.
- Anonyymi00040
Anonyymi00036 kirjoitti:
Faktat on aina faktoja.
Löysää solmiotasi 😊
- Anonyymi00005
Kiitos.
Ennen Neuvostoliitossa normaali päivä tai vuosi oli parempi kuin seuraava mutta huonompi kuin edellinen. Onko tämä siis saatu Venäjällä kuntoon?- Anonyymi00009
"ryssällä jokainen päivä on seuraavaa päivää parempi"
Eli tänään on paremmin kuin huomenna jne.
- Anonyymi00010
Venäjä eli venäläiset ovat pommittaneet Ukrainaa yli neljä vuotta. Useita kaupunkeja tuhoutunut kokonaan, valtava määrä siviilejä ja lapsia on kuollut.
Kun Ukraina iskee takaisin, niin sitten ollaan kauhuissaan ja peloissaan ja toivotaan sodan loppuvan.
Ei se niin mene. Kun aloittaa sodan, pitää olla valmis käymään se loppuun asti. Kuten Saksa ja Japani. Ryssien kannattaisi kysyä saksalaisilta ja japanilaisilta kannattiko aloittaa sota ja miltä tuntui hävitä.
https://x.com/NatalkaKyiv/status/2048799492653064197 - Anonyymi00015
Onko kyseessä siis vahingonilo uskosta että Venäjällä menee jatkuvasti huonommin?
Vai olisiko tarkoitus esittää imatralaisena vilpitöntä vertaistukea?- Anonyymi00016
Eiköhän ole tarkoitus vain todeta, että venäjällä menee joka päivä huonommin ja huonommin.
Tosi on tosi ei ole epätosi. Ryssillä on totuudelle monta nimeä, meillä suomalaisilla tosi on tosi ja valhe on valhe.
- Anonyymi00027
Kohta sisällissota.
- Anonyymi00029
Antaa ryssien hoitaa ongelmansa itse.
- Anonyymi00031
Kiinnostaa nähdä mihin suuntaan venäjä kehittyy kun putin on lopetettu.
https://yle.fi/a/74-20223562- Anonyymi00032
https://yle.fi/a/74-20223194
Väitteet tuovat mieleen Neuvostoliiton, joka hiljensi toisinajattelijoita sulkemalla heitä mielisairaalaan. - Anonyymi00033
”Silvan muistuttaa, että autoritaariset järjestelmät voivat näyttää yhtä aikaa vahvoilta ja haurailta.
Hänen mukaansa Venäjä ei kuitenkaan ole vielä pisteessä, jossa hallinnon romahtaminen näyttäisi todennäköiseltä.
Vaikka Venäjän hyökkäyssota käy huonosti, Venäjä on onnistunut paikkaamaan ongelmia Iranin sodan tuomilla kasvaneilla öljytuloilla. Samalla sortokoneisto toimii tehokkaasti.
Silvan korostaa, että järjestelmän vakauden kannalta tärkeintä on eliitin yhtenäisyys. Vaikka Kremlin sisällä näkyy erimielisyyksiä esimerkiksi nettirajoituksista, ne eivät vielä viittaa vallan romahtamiseen.” - Anonyymi00034
Anonyymi00033 kirjoitti:
”Silvan muistuttaa, että autoritaariset järjestelmät voivat näyttää yhtä aikaa vahvoilta ja haurailta.
Hänen mukaansa Venäjä ei kuitenkaan ole vielä pisteessä, jossa hallinnon romahtaminen näyttäisi todennäköiseltä.
Vaikka Venäjän hyökkäyssota käy huonosti, Venäjä on onnistunut paikkaamaan ongelmia Iranin sodan tuomilla kasvaneilla öljytuloilla. Samalla sortokoneisto toimii tehokkaasti.
Silvan korostaa, että järjestelmän vakauden kannalta tärkeintä on eliitin yhtenäisyys. Vaikka Kremlin sisällä näkyy erimielisyyksiä esimerkiksi nettirajoituksista, ne eivät vielä viittaa vallan romahtamiseen.””Vaikka Venäjän hyökkäyssota käy huonosti, Venäjä on onnistunut paikkaamaan ongelmia Iranin sodan tuomilla kasvaneilla öljytuloilla. Samalla sortokoneisto toimii tehokkaasti.”
Trump teki omilla toimillaan palveluksen Venäjälle. Valitettavasti.
- Anonyymi00037
Kauan kesti mutta vihdoin tapahtui:
https://united24media.com/world/finland-joins-drone-coalition-supporting-ukraines-unmanned-warfare-capability-18376
Finland will officially join the international drone coalition by the end of this spring. This group is currently led by Latvia and the United Kingdom, who established the initiative to streamline the supply of thousands of unmanned aerial vehicles to the front lines. - Anonyymi00038
Ryssien rahat jäädytetään.
Putin tarvitsee ne sotimiseen.
https://xcancel.com/EuromaidanPR/status/2049186887458537746 - Anonyymi00039
Hauskaa vappua!
https://xcancel.com/ChuckPfarrer/status/2049311541841867182#m - Anonyymi00042
Vappuillan ratoksi:
https://youtu.be/ZCXIyO53T14 - Anonyymi00043
Sisällissota on ovella, rajaturvallisuus huomioitava
https://yle.fi/a/74-20223194- Anonyymi00044
Venäjän ex-varaministeri pakeni Yhdysvaltoihin
- Anonyymi00045
Anonyymi00044 kirjoitti:
Venäjän ex-varaministeri pakeni Yhdysvaltoihin
Verinen sisällissota venäjällä on ihan parasta.
- Anonyymi00046
Anonyymi00045 kirjoitti:
Verinen sisällissota venäjällä on ihan parasta.
Tiedättekö mistä punainen tori on saanut nimensä?
- Anonyymi00049
Muistaakohan Romeslo kuinka kävi Navalnyin? Rohkee mies on jos kaikesta huolimatta uskaltaa nousta vastarintaan.
- Anonyymi00047
Ryssä jatkaa jatkuvaa ilmaston pelaamista.
https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2050290595424252183 - Anonyymi00048
No, jo on kovaa pelaamista…🤣
- Anonyymi00050
Vapun juhlintaa venäjällä
https://twitter.com/bayraktar_1love/status/2050334412621889685
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464