Itsehån nuo saa aikaan pysyvän laman, nettiin kun laittaa uutisen esim. Ilta-Sanomat niin kyllä.kansa lopettaa kulutuksen pelottelun jälkeen
VM kauhukuvia taloudesta
14
165
Vastaukset
- Anonyymi00001
perSS kavalsi valtion kassan lisäksi kansalaisten rahat niin vaikea kenenkään kuluttaa🍀🍀🍀🍀
- Anonyymi00003
Mikähän porukka kavalsi Pyhäjärven kaupungille kuuluvat kaivoksen kiinteistöverorahat?? Kymmenen vuoden aikana hukkaan meni 70 milj.euroa.Saitko potista oman osuuden?
- Anonyymi00018
Hullu hullumpi kepulit
- Anonyymi00002
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
- Anonyymi00009
Lumi tuli, lumi suli, savusaunalla ja Lampa-aholla puli puli.
- Anonyymi00004
Tulevan hallitukse päänvaiva::"........se tarkoittaa vähintään kaksinkertaisia sopeutuksia verrattuna nykyhallituksen päätöksiin.Sopeutuksen keinoina ovat leikkaukset ja veronkorotukset." Hesari.li sama runba jatkuu :ohjaimissa on vain eripuolueet.
- Anonyymi00005
"Kuntien yhdistymisiä tule voimakkaasti ohjata valtion osuuksia kohdentamalla"
Hieno päätelmä!! Sopii pyhäjärvi-hiekkalaatikon polvihousuiselle kukkulan kuninkaalle - huonosti. - Anonyymi00006
Kärsämäen tai Pihtiputaan talouden tasapainottamisen ryhmälle olisi töitä Pyhäjärvellä!
Siellä on homma hallinnassa. Täällä ei ole mitään tahtoa ei halua ei osaamista. Kunhan palkka juoksee.- Anonyymi00008
Miksi Pyhäjärven tarvitsisi tapainottaa Kärsämäen tai Pihtiputaan taloutta?
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Miksi Pyhäjärven tarvitsisi tapainottaa Kärsämäen tai Pihtiputaan taloutta?
Jospa jättäisit kommentoinnit, jos et painettua tekstiä ymmärrä. Näköjään siunattu tollous päällä. Mitä on muuten "tapainottaa"?
- Anonyymi00019
Anonyymi00010 kirjoitti:
Jospa jättäisit kommentoinnit, jos et painettua tekstiä ymmärrä. Näköjään siunattu tollous päällä. Mitä on muuten "tapainottaa"?
Se on ison suun tapa oksentaa aina sivistyksen puuttuessa.
- Anonyymi00011
Tuo liika säästäminen ei ole oikea ratkaisu , sillä se toppaa kulutuksen ja maan on vieläkin syvemmässä lamassa. Säästää pitäää, mutta oikeista kohdista. Nykyinen hallitus on vain tehnyt kaikki päätökset päin perhettä, , viime hallituksen ennötystyöllisyyden tilalle on saatu 100000-työtöntä lisää, samalla kun muissa Euroopan maissa talous on ollut hyvässä jamassa..
Suomen etu vaatisi että Kokoomus ja Perussuomalaiset ei olisi ikinä hallituksessa, ne ei yksinkertaisesti osaa hoitaa taloutta muista asioista ouhumattakaan.- Anonyymi00015
Juu espanja sai isot tukipaketit jotta saivat työttömyyden laskemaan
- Anonyymi00017
Niinpä. Ruskottaa. Ja kellon voi siirtää oikeaan aikaan jo rahanahneuden perusteella.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4083025SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis682352Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj782009Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1171727- 1411590
- 711223
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li121022Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2681003- 40874