Työttömyyskuningas Suomi

Suomen työttömyys jo 10,5%! Toisena Ruotsi ja kolmantena mustalaismaa Espanja. Trio jossa käyttökelvottomia matuja ei pakoteta töihin!
Mitäs suotta, niitä on niin mukava ruokkia Kelalla!
10170
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hallitus antoi suuryrityksille, verohelpotuksen ja väittää nyt ettei sitä voida perua kun se luo epävarmuutta taloudessa, mutta itse hallitus on sellaisen luonut epävarmuuden kansalaisilleen jaa muille tahoille.

1Äänestä
  • Omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää

    Äänestä

Kertoo itse yhteiskunnan elätti jota ei huolita edes tappipojaksi heinäpellolle.

Äänestä
  • Voi ressukkaa kun elät menneessä, kukapa heiniä enää seipäille laittelisi...

    Äänestä

mitäs sinä Kelan sohvaperuna valitat

Äänestä
  • Menkääs nyt pilipali pojat muualle satuilemaan

    Äänestä

Käyttökelvottomat matut joko pakkotöihin tai maasta pois. Siitä on hyvä lähteä karsimaan. Sitten verojen korotus, palkkojen alentaminen ja työajan pidentäminen.
Pitää tehdä jotakin radikaalimpaa kuin vatulointi!

2Äänestä
  • Loistavia ehdotuksia! T: Kokoomus ja EK

    Äänestä

Vapunpäivä yleiseksi työpäiväksi!

Äänestä
  • Loisija taas sekoilee

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen työttömyys jo 10,5%! Toisena Ruotsi ja kolmantena mustalaismaa Espanja. Trio jossa käyttökelvottomia matuja ei pakoteta töihin!
Mitäs suotta, niitä on niin mukava ruokkia Kelalla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu