Lähdöissä. Vähän päälle 50 tuhatta mittarissa. Korjaaja kävi testaamassa ja sanoi että ei mitään vikaa. Eipä tietenkään ravistanut silloin. Vai olisko joku muu vika? Jos ei muu auta pakko vaihattaa kytkin ilman vian toteamista korjaamon puolelta, sillä kyllä se ravistaa pahastikin välillä.
Kytkin ravistaa Loganissa.
20
370
Vastaukset
- Anonyymi00001
2021 dacia sanderossa alkoi kytkin ravistaa 37tkm kohdalla. Sanoisin että dacian tyyppivika jos ajelee pelkkää kaupunkiajoa. Ilmeisesti lasittuu kytkin aivan liian helposti.
- Anonyymi00020
Höpöhöpö, onko paha olla?
- Anonyymi00002
Dacia laatua. Lujaa laatua niinkuin Lada aikoinaan. Silti jengi ostaa pää märkänä näitä!
- Anonyymi00003
Pääasiassa eläkeläiset jotka luulevat tekevänsä järkivalinnan sen perusteella että Pertti Koivula mörisi mainoksessa.
- Anonyymi00008
kyllä kytkin ongelmia on Saksalaisissakin ollut.
Miltähän firmalta tuon auton kytkin tulee?
- Anonyymi00004
Kun Hiukan luistattaa niin karvat tasoittuu.
- Anonyymi00007
Kun Hiukan luistattaa niin karvat tasoittuu..........Tuo ei ole oikea lääke siihen
- Anonyymi00005
Jos kytkin ravistaa kuljettajalla A) mutta ei kuljettajalla B), voisiko olla että vika ei olekaan autossa, vaan kuljettajassa A).
- Anonyymi00006
No shit Sherlock. Olet nero!
- Anonyymi00010
Kun alkaa liikaa väristellä niin on aika lypsää säkit tyhjiksi.
- Anonyymi00011
Kassit…olalle VIE!
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Kassit…olalle VIE!
https://www.kytkinkauppa.fi/news/8/ravistava-kytkin-ei-ole-valttamatta-rikki
Joo kiitos, tuota on kokeiltu, kytkin toimii jonkin aikaa ihan ok mutta on taas vika palannut.
Eli nyt on vain nöyrryttävä, se ravistelu rasittaa varmasti konetta ja miksei koko autoa.
Sanderon omistajalta kyselyä, että paljonko kytkimen kuntoon laitto maksoi? Vai oletko laitattanut vielä? - Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
https://www.kytkinkauppa.fi/news/8/ravistava-kytkin-ei-ole-valttamatta-rikki
Joo kiitos, tuota on kokeiltu, kytkin toimii jonkin aikaa ihan ok mutta on taas vika palannut.
Eli nyt on vain nöyrryttävä, se ravistelu rasittaa varmasti konetta ja miksei koko autoa.
Sanderon omistajalta kyselyä, että paljonko kytkimen kuntoon laitto maksoi? Vai oletko laitattanut vielä?Minäkin kokeilin luistattaa kytkintä, välillä hetken oli ravistamatta ja taas alkoi uudestaan muutaman käytön jälkeen.
En laittanut vaan myin sanderon pois. Kytkimen ravistaminen ei suinkaan ollut auton ainoa ongelma. Oli mm. airbag valo, jakoketjun rahina, turbon hukkaportin räminä. Kaiken kaikkiaan maanantai päivän autolta vaikutti oma sandero. Ostin corollan tilalle ja nyt on jo 70tkm taulussa pelkillä öljyn vaihdoilla. - Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Minäkin kokeilin luistattaa kytkintä, välillä hetken oli ravistamatta ja taas alkoi uudestaan muutaman käytön jälkeen.
En laittanut vaan myin sanderon pois. Kytkimen ravistaminen ei suinkaan ollut auton ainoa ongelma. Oli mm. airbag valo, jakoketjun rahina, turbon hukkaportin räminä. Kaiken kaikkiaan maanantai päivän autolta vaikutti oma sandero. Ostin corollan tilalle ja nyt on jo 70tkm taulussa pelkillä öljyn vaihdoilla.Ei ole Toyotakaan mikään pommin varma. Tässä tutkimuksessa Sandero meni Toyotan edelle.
https://www.is.fi/autot/art-2000011163233.html - Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei ole Toyotakaan mikään pommin varma. Tässä tutkimuksessa Sandero meni Toyotan edelle.
https://www.is.fi/autot/art-2000011163233.htmlNiin, ehkä pitäisi lukea se sisältö ennen kuin tekee johtopäätöksen että toyota on epäluotettava.
"Kun listan hännille päätyneitä Toyotia tutkittiin tilastollisesti tarkemmin, osoittautui, että Toyotaakin vaivaavat nyt nimenomaan auton perinteisen pikkuakun aiheuttamat ongelmat."
Tästä voidaan päätellä joko että tojotero ei aja säännöllisesti/ajaa lyhyttä kaupunki rytkytystä tai että toyota on valinnut huonot 12V akut. - Anonyymi00018
Anonyymi00015 kirjoitti:
Niin, ehkä pitäisi lukea se sisältö ennen kuin tekee johtopäätöksen että toyota on epäluotettava.
"Kun listan hännille päätyneitä Toyotia tutkittiin tilastollisesti tarkemmin, osoittautui, että Toyotaakin vaivaavat nyt nimenomaan auton perinteisen pikkuakun aiheuttamat ongelmat."
Tästä voidaan päätellä joko että tojotero ei aja säännöllisesti/ajaa lyhyttä kaupunki rytkytystä tai että toyota on valinnut huonot 12V akut.Lisäksi Toyota on tehnyt suunnittelussaan sellaisen virheen jolla ollaan tavoiteltu pienintä mahdollista bensankukutusta ja se johti siihen ettei auto osaa ladata järkevästi 12 voltin akkua, vaan se ns. "unohtuu" tehdä ja siksi ne akut hyytyvät.
- Anonyymi00016
Vasemman jalan syy , kuljettajan väärä käyttö ja laikut ovat peittäneet vauhtipyörän. Suurin osa on kuljettajan itse aiheuttamia vikoja.
- Anonyymi00017
KÖPI TÄSSÄ. TOYOTAA VAIN TILAUKSEEN NIIN MIELI PYSYY MUIKEANA. KÖPI
- Anonyymi00019
Osaamaton saa kytkimen huonoon kuntoon nopeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233101Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122199Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712083Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051889Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761603Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401386Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151319Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111105
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076