Katselin kaverin venettä se kun siitä aina intoilee. Voi hyvää päivää kun oli kamala. Onneksi itseä ei ole venekärpänen puraissut. Voi tauti sitä homeen ja työn määrää kun noihin lähtee.
Ei todellakaan jatkoon.
Katselin kaverin
10
279
Vastaukset
- Anonyymi00001
Elämässä pääsee helpommalla, kun on yksi ongelma vähemmän eli ei omista venettä. Jos tarvitset veneet, niin vuokraa sellainen, vaikka kuskin kera. Ei omistamisen huolia.
- Anonyymi00003
Jep. Kaikkea sitä ihmiset riesoikseen hankkivatkin.
- Anonyymi00002
Sama pätee kumppaniin.
- Anonyymi00005
Niitä on kumppaneita kuten veneitäkin kaikenlaisia, hyviä ja huonoja. Ja toisen huono voi olla toisen hyvä, eikö vain?
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Niitä on kumppaneita kuten veneitäkin kaikenlaisia, hyviä ja huonoja. Ja toisen huono voi olla toisen hyvä, eikö vain?
iso kanootti on hyvä, ilmastointi toimii
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
iso kanootti on hyvä, ilmastointi toimii
Parhaat kanootit on poromiehillä
https://i.ylilauta.org/89/b1/89b1801c83752d07.mp4
- Anonyymi00009
Mie tykkään souvella kirkkovenhellä.
- Anonyymi00010
Siihen kun laittaa pienen sähkömoottorin surisemaan, niin soutelu on vielä nautinnolisempaa. Pääsee soutamisen sijaan ns. ajelemaan.
- Anonyymi00011
Siinä seurassa päässee 'silmäätekivie liiveihin' niinko ny vaik tää TPK:n mittateknikko ku ei pystyn tekkee mittahommia niin sisäine 'SUPO ' laitto laituripäälliköksi ku SUURI nimitys, "osaamise tai paskapuhumisel', saavutettu piti olla SUURI GEODESIAN ASIANTUNTIJA...SK:n palstat täyn SUUREN JOHTAJAN UROTEKOJA, vain oma Lars-Leevi- ryhmä olis voinut iloita lahkon sisällä miten Jumala johdattaa AINA REHELLISYYTTÄ!
- Anonyymi00012
Ihku, mitä sisäpiirin sontaa jaolla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091185
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171014- 125906
- 94771
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504