Parhaiten mustasukkaiseksi?
Miten sut saa
36
334
Vastaukset
- Anonyymi00001
Värjäävät kengät.
- Anonyymi00002
Hän ei kysyisi 😏
- Anonyymi00003
Herää vaan kysymys, että miksi?
- Anonyymi00004
Kunhan vaan
- Anonyymi00009
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kunhan vaan
Maailman typerintä! Saat toisen tunteet vai laabtumaan tai loppumaan. Mustasukkaisuus ei ole osoitus rakkaudesta.
Koita mielummin olla aiheuttamatta, niin saat aitoa ja uslaltavaa rakkautta takaisin. - Anonyymi00013
Näin teen koko ajan. Toki on vaikea tietää toisesta, mikä kaikki häiritsee, kun ei puhuta.
Hän ei kyllä säästele yhtään, päin vastoin ja se on prkeleen ärsyttävää ja herättää vain epäluottamusta. - Anonyymi00017
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kunhan vaan
Vallankäyttö.
- Anonyymi00019
Anonyymi00017 kirjoitti:
Vallankäyttö.
Ja kontroloinnin tarve, koska epävarmuus.
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
Vallankäyttö.
No sehän kuulostaa todella tehokkaalta menetelmältä anonyymin trollipalstan suttuisella vessanseinällä
- Anonyymi00022
Anonyymi00009 kirjoitti:
Maailman typerintä! Saat toisen tunteet vai laabtumaan tai loppumaan. Mustasukkaisuus ei ole osoitus rakkaudesta.
Koita mielummin olla aiheuttamatta, niin saat aitoa ja uslaltavaa rakkautta takaisin.Käytätkö hyvin usein ilmaisua typerä typerää jne kun kiihdyt nollasta sataan kirjoittelemaan trollottelijoille kuin obsessuonkohteellesi ja muistat aina kertoilla myös aikuisten välisestä teeveestä oikeaoppisesti rakkaudesta? At ease soldier
- Anonyymi00024UUSI
Anonyymi00022 kirjoitti:
Käytätkö hyvin usein ilmaisua typerä typerää jne kun kiihdyt nollasta sataan kirjoittelemaan trollottelijoille kuin obsessuonkohteellesi ja muistat aina kertoilla myös aikuisten välisestä teeveestä oikeaoppisesti rakkaudesta? At ease soldier
Missä välissä oon kiihtynyt 😂
Sinä oot se pahin trolli 😆 - Anonyymi00032UUSI
Anonyymi00013 kirjoitti:
Näin teen koko ajan. Toki on vaikea tietää toisesta, mikä kaikki häiritsee, kun ei puhuta.
Hän ei kyllä säästele yhtään, päin vastoin ja se on prkeleen ärsyttävää ja herättää vain epäluottamusta.Kommentti siis poistui välistä. Siinä kehotettiin toimimaan sitten niin.
- Anonyymi00005
Ai jos olen sen kanssa töissä kahdestaan?
- Anonyymi00006
En ole mustis kenestäkään mutta sairaus se on tuokin. Jos pitää olla mustis kannattaa ehkä unohtaa kokonaan. Jos luotto on mennyt. Jatka matkaa. Muuten asia vain vaikeutuu. Luotto ei meinaan kasva.
- Anonyymi00007
Se joko on tai ei ole.
- Anonyymi00008
Kiinnostus on aina hiipunut, jos olen tuntenut usein mustasukkaisuutta. En tunne sitä helposti ja se on merkki siitä, että tämä mies ei sovi mulle.
- Anonyymi00010
Olet oikealla tiellä. Se ei ole rakkautta.
- Anonyymi00016
Anonyymi00010 kirjoitti:
Olet oikealla tiellä. Se ei ole rakkautta.
Ei epäluotettavan tyypin kanssa tule rakkautta.
- Anonyymi00011
Ei oikeastaan toimi mulla, työntää vaan kauemmas.
- Anonyymi00014
Ei toimi minuun. Jos pidät peliä jonkun toisen kanssa etäännyn entisestään.
- Anonyymi00015
Ensin pitää herättää mielenkiinto, vasta sitten voi saada mustasukkaiseksi. Kenestä ikinä onkaan kyse tässä.
- Anonyymi00018
Minä en välitä enää kenestäkään. Vain itsestäni.
Parempi pitää vain etäisyyttä.- Anonyymi00026UUSI
Toivottavasti et jättänyt ketään särkyneen sydämen kanssa miettimään ja ehkäpä jopa inhoamaankin itteensä ilman asioiden yhdessä läpikäymistä.
- Anonyymi00021
Ei minua saa juuri yhtään mustasukkaiseksi. Lähinnä tulee ahdistunut olo ja toivotan ihan sanallisesti onnea sen toisen miehen kanssa.
- Anonyymi00023
Ei varmaan millään enää, luulisin.
Tavallaan hyvä juttu,
mut sit taas toisaalta aika hiton huono.
No se mies varmaan on nyt tyytyväinen. - Anonyymi00025UUSI
Miksi näitäkin pitäisi pohtia? Mennyt on mennyttä.
- Anonyymi00025UUSI
Liian vanha moiseen. Huomaan kyllä jos yritetään tehdä mustasukkaiseksi ja yleensä tunnen vain myötähäpeää siitä.
- Anonyymi00028UUSI
Sama. Tulee surullinen mieli ja toisaalta huvittunut mieli. Toisaalta viha, että miten tyhmänä oikein pitää ja eikö toinen oikeasti ymmärrä mitä rakkaus on.
- Anonyymi00029UUSI
Suhde loppuu siihen, jos toinen osapuoli alkaa pelleillä ja tehdä tahallaan mustasukkaiseksi.
- Anonyymi00030UUSI
Tai jää alkamatta.
- Anonyymi00031UUSI
Anonyymi00030 kirjoitti:
Tai jää alkamatta.
Aivan. Todella luotaantyöntävä ominaisuus ihmisessä tuollainen.
- Anonyymi00033UUSI
Juttelet jonkun kanssa täällä, vaikka irl olet jutellut kansani.
- Anonyymi00035UUSI
Terveisin kiukkunen! Miks juttelet kanssani irl ja samalla myös täällä muitten?
- Anonyymi00036UUSI
Varmaan se, että meillä olisi monta lasta ja häipyisit. Olisin mustasukkainen vapaa-ajastasi, kun joutuisin yksin hoitamaan lapset.
- Anonyymi00037UUSI
Epävakaa persoona haluaa tehdä jonkun tuntemansa mustasukkaiseksi.
- Anonyymi00038UUSI
Sehän se on kun et saa enää millään. Minä näin millainen ihminen olet. Näytit todellisen nahkasi ja nyt voit yksin pohtia asioita laidasta laitaan. Minä jatkan eteenpäin ja joku toinen on jo kovasti vaikuttamassa minun elämässäni.
Ihminen joka käyttäytyy noin lapsellisesti ja narsistisesti saakin jäädä omaan arvoonsa.
Mn tumma
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739