Mitä on tapahtunut Patakirppikselle?

En pitkään aikaan ole päässyt Patakirppiksellä käymään mutta tänään kun kävin niin olin ihan ihmeissäni, sehän oli puoli tyhjä! Eikö kirppistely ole enää porilaisten mieleen? Vaikka oli hienoa kiertää ihan rauhassa, niin olihan se surullista. Onneksi kassalla oli niin aurinkoinen ja iloinen nuori nainen että kaikesta huolimatta jäi reissusta hyvä mieli!
5370
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No ainakaan padassa ei ole koskaan tarvinnut jonottaa normaalia enemmän. Myyjät on aina olleet töissä ja hereillä. Mitä ei kyllä voi sanoa kellarikirpparista. Kyllä oli taas kanoilla kotkottamista ja jono seisoi.
Mielisairasta jos minulta kysytään.

1Äänestä

Pääseekä patasiivojat myös uimahallille ??

T. Lauri

1Äänestä

Kirppikset ovat suora indikaattori talouden ja paikkakunnan tilasta. Porin keskusta ainakin on täynnä tyhjiä liikehuoneistoja ja kaikenmaailman kirppiksiä, missä persaukiset epätoivoisesti yrittävät realisoida omaisuuttaan.
Siinä vaiheessa, kun ihmisen pitää myydä käytettyjä kalsareitaan ja rintsikoitaan, asiat ovat jo TOSI huonosti.
Niin on tosin Porissa kaikki muukin. Torin ympäristön kulahtaneet rakennuksetkin muistuttavat entistä Itä-Berliiniä.

2Äänestä
  • Valehtelet raukka. Itä-berliini muistuttaa poria eikä toisinpäin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Valehtelet raukka. Itä-berliini muistuttaa poria eikä toisinpäin.

    Itä-Porissa kaikki muistuttaa Moskovasta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En pitkään aikaan ole päässyt Patakirppiksellä käymään mutta tänään kun kävin niin olin ihan ihmeissäni, sehän oli puoli tyhjä! Eikö kirppistely ole enää porilaisten mieleen? Vaikka oli hienoa kiertää ihan rauhassa, niin olihan se surullista. Onneksi kassalla oli niin aurinkoinen ja iloinen nuori nainen että kaikesta huolimatta jäi reissusta hyvä mieli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu