Nyt on oiva tilaisuus hankkia taskurahaa osoittamalla parapsyykkiset kykynsä Skepsiksen kokeissa. Sekin jolla on niitä implantteja päässään ja peukalossaan pääsee mukaan:
https://tekniikanmaailma.fi/20-000-e-tarjolla-yliluonnollisesta-kyvysta-skepsiksen-haasteessa-onnistuneita-0-mutta-yrittajia-on-riittanyt/
Jostain syystä en yhtään edes ihmettele sitä että ei ketään ilmoiuttaudu asialle esim. juhannukseen mennessä!? Tai vaikka myöhemminkin. Aikarajoitteita ei ole asetettu.
Ei kuitenkaan ole mikään todiste mistään jos on ampunut konepistoolilla ufoa niin että pellit ropisi. Joten pellet pysyköön perunakuopassaan.
Nyt tositaitajat esiin!
Kanava-Kallet ja ufojennäkijät huomio!
10
196
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Ei ole objektiiviset olosuhteet tuollaisessa ehdotelmassa ja sitten he eivät kelpuuta suoritusta jos jotakin tapahtuu. Esimerkiksi telekinesia ja etänäkö eivät ole maailmalla kelvanneet vastaavissa testeissäedes silloin kun ne ovat onnistuneet. Syytetään mentalismista tai taikatempusta.
Yhdessä tapauksessa etänäkijä näki viereisen huoneen taululle kirjoitetuista teksteistä
yli kolmanneksen, mutta se ei kelvannut kokeen järjestäjälle riittäväksi todisteeksi.
Skepsis on pahin huijari mitä on.- Anonyymi00002
Sääli että sinulla olisi varmaankin kaikki kyvyt rahan saamiseksi mutta kun skepsis on huijari niin et viitsi lähteä sellaisten kanssa leikkimään?
Maailmalla on onneksi muitakin laitoksia jotka maksavat palkkion ilmiön todentamisesta. Ja maksavat paljon isomman rahan kuin Skepsis.
Esim. https://cfiig.org/ Mutta sinne et tietysti voi matkustaa kun matka on niin kallis ja kielitaitosi olematon? - Anonyymi00003
Mitkä ovat olleet ne epäobjektiiviset olosuhteet?
Entä ne objetkiiviset olosuhteet. Sellaisetko että kaikki uskovat varmasti että jotain tapahtuu?
Eikö tuossa ole ollut aina periaatteena se että testiolosuhteet ovat aina sellaiset mitkä testattava itse hyväksyy ja jos testiin tulleella henkilöllä on ollut jälkeenpäin jotain kritisoitavaa niin testiä ollaan muutettu ja aina on saanut osallistua uudelleen. Eihän noista testeistä ole koskaan ketään pois käännytetty, eikä tuo ole myöskään mikään kilpailu jossa on annettu vain yksi ainoa mahdollisuus.
Mutta, tietenkään sinä et siihen usko. Sinä uskot vain sen pettyneen testattavan sanaan.
Noissahan on ollut myös se periaate että testtava saa tuoda omat kameransa mukanaan, samoin kuin todistajatkin niin ettei tarvitse yksin alistua mihinkään. - Anonyymi00004
CFIIG tarjoaa puolen miljoonan taalan summan sille joka pystyy osoittamaan aidot kykynsä. Lisäksi
sille joka löytää tällaisen henkilön hänelle maksetaan 5000 taalaa.
Nyt kannattaa laittaa iso remmi päälle ja panna kykynsä näytille. Veikkaan että tulevaisuus on sen jälkeen
pelkkää rahantuloa ikkunoista ja ovista. Ei tarvi enää sorvin takana kyykistellä.
https://cfiig.org/ - Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Mitkä ovat olleet ne epäobjektiiviset olosuhteet?
Entä ne objetkiiviset olosuhteet. Sellaisetko että kaikki uskovat varmasti että jotain tapahtuu?
Eikö tuossa ole ollut aina periaatteena se että testiolosuhteet ovat aina sellaiset mitkä testattava itse hyväksyy ja jos testiin tulleella henkilöllä on ollut jälkeenpäin jotain kritisoitavaa niin testiä ollaan muutettu ja aina on saanut osallistua uudelleen. Eihän noista testeistä ole koskaan ketään pois käännytetty, eikä tuo ole myöskään mikään kilpailu jossa on annettu vain yksi ainoa mahdollisuus.
Mutta, tietenkään sinä et siihen usko. Sinä uskot vain sen pettyneen testattavan sanaan.
Noissahan on ollut myös se periaate että testtava saa tuoda omat kameransa mukanaan, samoin kuin todistajatkin niin ettei tarvitse yksin alistua mihinkään.Siis tuossa viimeisessä lauseessa piti olla "saa tuoda vaikka omat kameransa...."
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Siis tuossa viimeisessä lauseessa piti olla "saa tuoda vaikka omat kameransa...."
Saako kännykkäkin olla mukana?
- Anonyymi00007
Testiolosuhteet eivät ole puolueettomat kun uskovaiset järjestävät näitä kilpailuitaan.
Esineet on esimerkiksi liimattu kiinni ja niitä ei saa liikkumaan tahdonvoimalla.
Ympärillä saattaa olla kymmenen vihaista uskonlahkolaista manaamassa yrittäjää suohon tai muuta vastaavaa.- Anonyymi00008
Olen nähnyt jopa kiinni ruuvattuja esineitä pöydän alapuolelta kiinni pöytään.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Olen nähnyt jopa kiinni ruuvattuja esineitä pöydän alapuolelta kiinni pöytään.
Olen kuullut samasta testistä. Siinä kokeen järjestäjä sai pitkän nenän kun esineitä telekinesoinut henkilö nosti koko pöydän ilmaan esineineen päivineen. Tämäå tapahtui muistaakseni Ranskassa 90-luvulla.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Olen kuullut samasta testistä. Siinä kokeen järjestäjä sai pitkän nenän kun esineitä telekinesoinut henkilö nosti koko pöydän ilmaan esineineen päivineen. Tämäå tapahtui muistaakseni Ranskassa 90-luvulla.
Siis 1890-luvulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211361- 671305
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331251- 1081245
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 88882
- 45871
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58663
- 70646
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123612- 67586
- 52574