Olet aika viilipytty mies

Kun sulla ei mene hermot minuun. 😅
12472
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mihin ne hermot menisivät, jos menisivät?

Äänestä

Minuun saisi mennä hermot, mutta minä olenkin nainen ja innostun joskus liikaa. Sivusta

Äänestä

Ehkä minun ajattelumaailma erottuu muista. En pelkää esim. kuolemaa kun en tiedä mitä minulle kuoleman jälkeen tapahtuisi. En myöskään voisi vaikuttaa asioiden kulkuun, joten turha hermoilla missään tilanteessa tai vaiheessa tässä elämässä ja kuolemassa.

Äänestä

Ei minun mussukkaan voi hermot mennä. Saadaan sinut sieltä ujouden muurin takaata pois vielä.

Äänestä

minä rakastan häntä miestä aina. :) hän on niin kultamussukka vaikka ei mua käsitä. sitäpaitsi meidän välillä on todellakin kemiaa. :) edelleee ee een

Äänestä

Mulla ei ole hermoja.

Äänestä

Luulen, että hänellä on mennyt muhun joskus hermot 🤔
Sivusta

Äänestä

Kenellä keneen odota vuosi niin menee jo sullakin hermot häneen eikä pelkästään hänellä hermot sinuun

Äänestä

Hyvä havainto! Mutta joskus miehenkin kärsivällisyys on todella koetuksella. Ei ne hermot kuitenkaan sanan perimmäisessä tarkoituksessa mihinkään mene, vaan se ehkä enemmänkin muistuttaa tuskailua, jonka nainen kykenee taitavasti halutessaan muuttamaan suuremmaksi intohimoksi ja hellyyden tarpeeksi naista kohtaan. Naisella on usein erilaisia etuoikeuksia mieheen nähden, silloin kun ollaan rakkauden porteilla, nainen määrittää askeleet ja tahdin joita mies joutuu "haluaa" seurata. Konstaileva nainen on eri asia, kuin hieman ujosti estelevä ja esiaskeleita ihastuneena ottava hyvätahtoinen kaunotar. Hyvä ja haasteellinen ensikosketus vaatii tunnetilan, joka syntyy odotuksen tuomasta jännityksestä sekä voimakkaasta halusta, siihen hetkeen ujosti käyttäytyvän naisen sulaminen vie viimeistään sydämen mennessään. Rakkaus on joskus pienesti eripuraista ja siihen mennään valmistautumaan yhteistä riisuuntumista varten, silloin ollaan henkisellä tasolla ujosteltu ja opeteltu huomaamaan mistä toinen pitää ja mistä hän ei vielä tiedä pitävänsä.
https://www.youtube.com/watch?v=xl82AMP7GGE&list=RDxl82AMP7GGE&start_radio=1

Äänestä

On sulla hyvä mielikuvitus, hauska.

Äänestä

heheh

1Äänestä

Minä nainen olen hiilipytty 😂

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun sulla ei mene hermot minuun. 😅

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu