Tähän ei pidä suostua!
Vai haluaako suomen päättäjät todella tehdä suomesta osallisen tähän sotaan?!
Ukraina haluaa valmistaa drooneja suomessa
15
272
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Mutta jos täällä maleksivat venäläiset tekis niitä, niin silloinhan ei voisi syyttää suomalaisia.
- Anonyymi00002
Suomi tekisi drooneja ja antaisi osan niistä ukrainaan ja pitäisi osan itse, näin molemmat maat saisivat drooneja.
- Anonyymi00003
Iran on siis mielestäsi osallinen Ukrainan sodassa ja P- Korea.
- Anonyymi00004
Ja suomenko pitäisi sitten liittyä noiden pyhimysten listalle...?
- Anonyymi00005
Tottakai suomen pitää auttaa ukrainaa kaikin tavoin. On hyvä valmistaa aseita suomelle ja ukrainalle suomessa. Kasakka ei ymmärrä kuin voimaa: rautaa ja nikkeliä. Näin se on. Piste.
- Anonyymi00006
Sota loppuu kun kasakka palaa omalle maalleen. Tähän saakka tulta vaan niskaan. Pommeja, ohjuksia ja drooneja. Ja lähietäisyydeltä luoteja niin paljon kun kyetään ampumaan. Tätä se kasakka tottelee. Muuten ei voida kasakkaan luottaa.
- Anonyymi00007
Hiä, rooneja da. Cesnat pitää täällä itärajalla valjastaa roonien torjuntaa. Videolla 1000e roonit on cesnan siivissä päälekkäin kiskoissa ja ku shaedi kiikarissa ni kuski vapauttaa roonin ja kabum. Sillee sitä ryssän romua kannattaa torjua ja mielellään vielä heijän alueelle romut.
- Anonyymi00010
Huono
- Anonyymi00008
Ryssälän rotta se ei malttanut olla yrittämättä tämänkään asian kautta..🤣
- Anonyymi00009
Naurettava ja täysin idiootti ryssälän rottahan tuo varmasti on! Suomi on jo osapuoli niin poliittisesti kuin materiaalisesti, eli Suomi on jo pitkään ollut Ukrainan vahva tukija ja toimittanut lukuisia apupaketteja, jotka sisältävät raskasta aseistusta, ammuksia ja teknologiaa. Ryssälän näkökulmasta "osallisuus" on määritelty heidän retoriikassaan jo kauan sitten, eikä yksittäinen tehdashanke muuta tätä asetelmaa suuntaan tai toiseen. Sitäpaitsi kyse on teollisuusyhteistyöstä, ei rintamasta. Kun puhutaan droonien valmistuksesta Suomessa, kyse on usein yhteisyrityksistä ja Suomessa on maailmanluokan osaamista radioteknologiassa, sensoreissa ja ohjelmistoissa. Ukrainalle on myös elintärkeää hajauttaa tuotantoaan paikkoihin, joita ei pommiteta päivittäin. Suomelle tämä tarkoittaa investointeja, työpaikkoja ja puolustusteknologian kehitystä, joka hyödyttää myös omaa puolustuskykyämme.
- Anonyymi00012
Huono
- Anonyymi00017
Suomi on valitettavasti ollut lähes alusta alkaen kaulaansa myöten sotkeutuneena tähän ukrainan ns. sijaissotaan eikä näytä ymmärtävän irtaantua hyvän sään aikana.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361760Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38576- 63548
- 30546
- 46540
- 66536
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25520