Kuoleva vanhus huutaa yksin

Anonyymi-ap

https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/9426230

Osatekijä vanhusten yksinololle on se, että osa hoitajista istuu pitkiä aikoja taukohuoneessa sosiaalisen median äärellä virallisten taukojen ulkopuolella. Taukotilasta ei voisi huomata, jos vanhukselle sattuisi jotain. Moni muistisairaskin asukas vaeltelee itsekseen pitkin käytäviä.

5

197

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      😷 : Se johtuu siitä kun ei suuria ikäluokkia kunnioiteta. Rahat käytetään mielummin epäolennaisimpiin asioihin, kuin Suurten ikäluokkien ja heikompien tueksi. Menee edelle investoinnit, joilla ei ole niiin painoarvoa ihmisten hyvinvointiin nähden, menee edelle älypuhelinkulttuuri. Saahan sitä edustaa itseään sitten kotisairaanhoitajana, vanhustenhoitajana tai muuna, kun päällepäin näkee mikä on homma ja sen Nimi.

    • Anonyymi00002

      😷: Nekin vähäiset rahat suunnataan usein ihmisille, jotka eivät työpäivänsä aikana muuta kuin selaa älypuhelinta ja joiden vanhemmat ovat hankkineet kaiken valmiiksi. Talot, autot*saastuttamaan ilmaa). Tuo porukka on käytännön hommissa avutonta kastia. Minulle heitti viisaan oloinen hlö bussipysäkillä, ettei kyllä Oulussa sitä vanhustenhoitoapua saa, porukka makoilee työpaikoilla. Hänen äitinsä hiirosessa asuu kuulemma, niin se on , omaiset joutuu hoitamaan kun se on tärkein se pepsodent hymy ja muotivaatteet, pinnallisuus monesti.

    • Anonyymi00004

      Islammiehille ei istumatyö kelpaa?

      Ai nii hoono soome kun muutti vasta 2015

    • Anonyymi00005

      Mitäpä olen nähnyt niin heille kelpaa kyllä monikin työ. Tuo on suoraa Rasismia, mutra se on sinun tyylisi.

    • Anonyymi00006

      Hulluutta noihin kolosseihin on omaisiaan viedä. Se on sama kuin heitteillejättö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      108
      932
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

      🤗
      Ikävä
      32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe