https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/9426230
Osatekijä vanhusten yksinololle on se, että osa hoitajista istuu pitkiä aikoja taukohuoneessa sosiaalisen median äärellä virallisten taukojen ulkopuolella. Taukotilasta ei voisi huomata, jos vanhukselle sattuisi jotain. Moni muistisairaskin asukas vaeltelee itsekseen pitkin käytäviä.
Kuoleva vanhus huutaa yksin
5
197
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
😷 : Se johtuu siitä kun ei suuria ikäluokkia kunnioiteta. Rahat käytetään mielummin epäolennaisimpiin asioihin, kuin Suurten ikäluokkien ja heikompien tueksi. Menee edelle investoinnit, joilla ei ole niiin painoarvoa ihmisten hyvinvointiin nähden, menee edelle älypuhelinkulttuuri. Saahan sitä edustaa itseään sitten kotisairaanhoitajana, vanhustenhoitajana tai muuna, kun päällepäin näkee mikä on homma ja sen Nimi.
- Anonyymi00002
😷: Nekin vähäiset rahat suunnataan usein ihmisille, jotka eivät työpäivänsä aikana muuta kuin selaa älypuhelinta ja joiden vanhemmat ovat hankkineet kaiken valmiiksi. Talot, autot*saastuttamaan ilmaa). Tuo porukka on käytännön hommissa avutonta kastia. Minulle heitti viisaan oloinen hlö bussipysäkillä, ettei kyllä Oulussa sitä vanhustenhoitoapua saa, porukka makoilee työpaikoilla. Hänen äitinsä hiirosessa asuu kuulemma, niin se on , omaiset joutuu hoitamaan kun se on tärkein se pepsodent hymy ja muotivaatteet, pinnallisuus monesti.
- Anonyymi00004
Islammiehille ei istumatyö kelpaa?
Ai nii hoono soome kun muutti vasta 2015 - Anonyymi00005
Mitäpä olen nähnyt niin heille kelpaa kyllä monikin työ. Tuo on suoraa Rasismia, mutra se on sinun tyylisi.
- Anonyymi00006
Hulluutta noihin kolosseihin on omaisiaan viedä. Se on sama kuin heitteillejättö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071308
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku108932Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31844- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93652- 32645
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486