Sh - Hamk ja Savonia pisterajat

Mitkä olivat kevään haun pisterajat sh-koulutukseen Hamk ja Savonia -ammattikorkeakouluihin? Ja millä pisteillä pääsitte sisään?
21202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eiks toi vähä riipu kaupungistakin...hämeeenlinnaan oli muistaakseni 58 ja sain 76,mut en sinne kyl mee ku pääsin muuallekin..

Äänestä

Savonia hoitotyön ko. vähimmäispistemäärä 85.5. pistettä, muutamasta pisteestä jäi kiinni =(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Mitkä olivat kevään haun pisterajat sh-koulutukseen Hamk ja Savonia -ammattikorkeakouluihin? Ja millä pisteillä pääsitte sisään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu