Olen samaa mieltä kanssasi

Minäkin vihaan sellaisia ihmisiä, jotka ajattelevat vain omia etuja. Keräämällä sydän rasioita ja enkelipatsaita kotona ei tee kenestä parempaa ihmistä. Paljon pahempaa on se, että perheen hankkimisella lapset ovat heille palkintoina.
5302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Parhautta on kun voi porukalla pilata jonkun elämän ja siitä ei edes rankaista.

Äänestä
  • Juurikin tämä

    Äänestä

  • Ja lisää vain luvassa. voi sitten naureskella piilossa

    1Äänestä

  • Voipi olla että rankaistaankin. Tänään menee asiat eteenpäin.

    Äänestä

Minun halveksuntani saa pikavauhdilla, jos yrittää leikkiä enne- ja ennustusleikkejä kanssani.

Henkisyys ei tee kenestäkään parempaa vaan korkeintaa pahimmillaan ihmisen, joka kuvittelee omaavansa oikeutuksen puuttua muiden elämänvalintoihin ja päätöksiin, koska kuvittelee tietävänsä korkeamman tarkoituksen tms.

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minäkin vihaan sellaisia ihmisiä, jotka ajattelevat vain omia etuja. Keräämällä sydän rasioita ja enkelipatsaita kotona ei tee kenestä parempaa ihmistä. Paljon pahempaa on se, että perheen hankkimisella lapset ovat heille palkintoina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu